Riedke a zničené vlasy - ako im pomôcť?

Dobrý deň, potrebujem súrnu radu. Mám strašne riedke vlasy a aj zničené, som zúfala a hľadala som veľa receptov, ako im pomôžem. Mám 18 rokov a všetko to utrpenie sa začalo, keď som mala 15. Začali sa mi lámať a aj rast vlasov sa mi spomalil. Čo by ste mi doporučili? čitala som, že pomáha zábal z vajec. Prosím napíšte, ďakujem
28/07/2015
Pýta sa: Ľuboslava Rogoňová
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, takze pekne poporiadku:

Riedke vlasy - nepises ci si mala predtym huste alebo nie. Hustota vlasov (pocet vlasov na cm2 )je geneticky dana. Ak ma niekto geneticky dane, ze mu na 1cm stvorcovom vyrastie iba 50 vlasov, tak sa to zmenit nijako neda (jedine transplantaciou vlasov). Ak ti zredli vypadavanim, tak je potrebne zistit pricinu vypadavania vlasov - moze ich byt viac, napriklad dedicne vypadavanie (mas niekoho v rodine s tymto problemom?) alebo sa moze jednat o zlu stravu a pod.

Znicene vlasy - na to by mohli pomoct zabaly, masky a pod. Rozhodne treba prestat casto pouzivat sampony, ktore vlasy viac nicia ako im pomahaju.

Pomaly rast vlasov - to moze znamenat nedostatocnu stravu. Zacni jest zdrave jedla, bohate na vitaminy, ovocie zeleninu a tiez maso. Odporucam tento clanok Vitamíny na vlasy


04/09/2015 - 23:00
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Ľuboslava,

kvalita a hustota vlasov je daná génmi - ak ste mali vlasy riedke už v detstve, tak toho príliš nenarobíte.

Ak je pravdou, že ste mali riedke vlasy a snažili sa tvoriť účesy, ktoré by to maskovali, používali veľa lakov, tužidiel či gélov - je jednou z príčin lámania vlasov nesprávna starostlivosť o vlasy...Dajte im jednoducho čas na spamätanie - žiadne kulmy ani žehličky, žiadne laky a gély, iba jemný šampón a účes, ktorý zodpovedá kvalite vlasov...takýto ozdravný mesiac padne dobre každým vlasom.

Druhým problémom je vek, v ktorom sa Vám začali údajne vlasy zhoršovať - v puberte dochádza k rôznym hormonálnym výkyvom, zmenám a hormonálna nerovnováha je častou príčinou padania vlasov a zhoršenia kvality vlasov. Tento stav sa môže časom upraviť sám.

A do tretice - ak sú vyrastené vlasy v zlom stave - môžete ich skúsiť zachrániť maskami na vlasy a rôznymi zábalmi - vyrastený vlas je už vlastne mŕtvy a žiadne vitamíny doň nedostanete...môže však vstrebať vlahu a správne hydratovaný vlas vyzerá lepšie ako ten suchý a ťažšie sa štiepi a láme... novovyratajúce vlasy potrebujú zase živiny zvnútra - vitamíny a minerály - môžete vyskúšať mix presne "navážených" vitamínov - dobré výsledky majú vitamíny na vlasy Foligain aj vitamíny na vlasy Folivital.


31/05/2019 - 14:45
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena