Prečo vlasy nerastu?

uz rok a pol mam rovnaku dlzku vlasov . viete mi povedat preco ? dakujem
03/01/2016
Pýta sa: stefania
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, nestava sa casto, ze by vlasy nerastli uplne. Vlasy bezne nerastu ked su vo faze pokoja - tzv. katagennej faze. Tto bezne trva iba zopar tyzdnov. Takze ak nerastu vobec, pravdepodone by to mohol byt nejaky hormonalny problem a odporucal by som navstivit kozneho. Tiez sa skus zamysliet nad moznymi zmenami v minulosti v stravovani, psychike. Aj tieto veci su pre vlasy klucove.


04/01/2016 - 21:38
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Štefánia,

vašu otázku treba rozložiť na drobné. Ako prvé je treba uviesť, že vlasy rastú iba do určitej maximálnej dĺžky - tá je daná geneticky a samozrejme ovplyvňovaná viacerými faktormi. Fáza rastu vlasov trvá u človeka 2 až 7 rokov. Potom vlasy prestávajú rásť - jasne z toho vyplýva, že komu vlas dorastá 2 roky musí mať vlasy nutne kratšie, než človek, u ktorého nestrihaný vlas rastie 7 rokov.

Dĺžku anagénovej fázy však ovplyvňuje aj stres či hormonálne hladiny. Ak vám teda v minulosti vlasy dorastali do väčšej dĺžky, treba sa zamyslieť nad stravovaním, životosprávou a starostlivosťou o vlasy (pri lámaní vlasov kvôli štiepeniu končekov totiž vlasy rastú, ale na koncoch sa odlamujú, teda pocitovo zostávajú rovnako dlhé), užívanými liekmi, hormonálnymi zmenami.

Podporiť rast vlasov môžete špeciálnymi vitamínmi pre vlasy - Foligain, Folivital Pro.


27/06/2019 - 12:07
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty