Má na androgennu alopeciu vplyv ostrihanie vlasov?

23/06/2016
Pýta sa: dominik
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Jednym slovom - nie. Ostrihanie vlasov nema ziaden vplyv na kvalitu alebo znizenie vypadavania vlasov.

Preco? Je to preto lebo vlasy, ktore vyrastaju z pokozky su zlozene z mrtvych keratinovych buniek. Ak si ostrihas vlasy, vlasový korienok - miesto, kde sa tvorí vlas, sa nijako nedozvie, ze su vlasy kratsie. Nevie ziadnym sposobom reagovat a napriklad zvysit kvalitu vlasu a pod.


18/07/2016 - 0:52
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Dominik,

androgénna alopécia je záležitosť androgénov - inak povedané, hormónov. Dihydrotestosterón, ktorý sa naviaže na receptory vo folikuloch tieto folikuly v konečnom dôsledku zmenšuje. Čítajte viac o androgénnej alopécii.

Vlas, ktorý je už vyrastený, nie je živý, iba sa opotrebuváva. Pri AGA je problém v tom, že vyrastajúci vlas je stále jemnejší, tenší a vlastne sa z terminálneho vlasu meni na velusový vlások (z vlasu na chĺpok). Až sa nakoniec vlas prestane tvoriť úplne a to je už nezvratný stav. Na tento fakt strihanie vlasov žiaden vplyv nemá. Správnym strihom môžete dosiahnuť jedine to, že vzhľadovo dokážete urobiť rednutie vlasov menej výrazným a nápadným.

Povedané inak, pri krátkom zostrihu síce rednúce vlasy "priznáte", no plešatenie sa paradoxne stáva na prvý pohľad menej výrazným než pri "prehadzovačke", ktorá priťahuje neželané pohľady oveľa viac... Pozrite tiež účesy pre ustupujúcu vlasovú líniu.


03/01/2019 - 17:43
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena