Čo pomáha na jemné vlasy?

Od narodenia mám veľmi jemné vlasy. Nie sú riedke ale sú jemné ako páperie. Viete mi niekto poradiť ako zvýšiť ich hrúbku? Ďakujem.
13/08/2014
Pýta sa: Lea
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Lea

jemnosť/pevnosť a hrúbka vlasov sú dané geneticky. Ak máte jemné páperové vlasy od narodenia, moc s tým nenarobíte. (Ak folikuly kvôli zmenšovaniu a scvrkávaniu začínajú tvoriť tenšie vlasy, možno im správnym režimom a liečbou hrúbku prinavrátiť.) Existujú však triky, ako dodať vlasom na objeme aspoň pocitovo...

Treba zvoliť správny strih vlasov (kaderníci radia strih nie vrstvený, práve naopak v rovnakej dĺžke) a pravidelne ho udržiavať (cca každých 6 týždňov). Voľte bledšie odtiene vlasov pred tmavými. Pre rast zdravých vlasov im musíte dodávať tie správne živiny - omega-3 mastné kyseliny, vitamín A, C, E, B vitamíny (biotín), zinok... pozrite aj top 10 potravín pre zdravé a husté vlasy. Na optické zväčšenia objemu vlasov sú vhodné šampóny so silikónmi, pridajú vlasom na hrúbke. Naopak, tuhé pomády ich zaťažia a zlepia. Pozrite aj ďalšie tipy na zväčšenie objemu vlasov.


09/07/2017 - 12:32
Odpoveď od: kalina
Som odborník