co na vrasky?

Dobry den, mam 25 rokov a o vrasky som sa nikdy predtym moc nestarala - nemala som ziadne. Prednedavnom som si vsak vsimla, ze sa mi zacinaju robit v okoli oci aj ust a aj na cele. Niekedy aj rano ked sa zobudim mam skaredu hlboku vrasku ci uz medzi obocim alebo pod okom. Ako zabranit tvorbe vrasok v takomto veku? dakujem za rady.
03/12/2016
Pýta sa: Alica
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, vrasky vseobecne vznikaju tak, ze s pribudajucim vekom, podporne struktury v pokozke ubudaju. Pokozka sa tiez stava menej elastickou. Mimicke svaly na tvari sposobuju stlacanie pokozky na klasickych miestach - okolie oci, okolie ust, celo, medzi ocami. Tym, ze pokozka uz nie je taka elasticka, nevrati sa uplne do povodneho stau a vznikaju vtasky. Vrasky medzi obocim pocas spanku sa daju eliminovat:

  1. zmenou polohy pocas spanku - napriklad na chrbte, co ale nie je pre kazdeho idealne
  2. specialnymi naplastami - pred spankom sa nalepia na problemove miesto a pokozku "drzia" aby sa nekrcila. rano naplaste staci iba odlepit.

Tu je externy odkaz: naplaste na celo frownies


25/05/2017 - 3:04
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Alica,

najlepšou pomocou je prevencia vzniku vrások. Starostlivosť v 20 rokoch sa prejaví o desať rokov. Čiže napríklad v 30 sa ukáže, ako ste sa starali o pleť v 20. V päťdesiatke zase štyridsiatka. A samozrejme, v každom veku pleť potrebuje niečo inšie.

Práve preto je prevencia najdôležitejšia. Prečítajte si tipy ako prirodzene zabrániť tvorbe vrások. A nezabudnite na tú správnu starostlivosť na pleť.


22/10/2018 - 14:13
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Kolagénové tabletky CollageniQ

    Tablety so 100% kolagénom dopĺňajú potrebné zásoby kolagénu do organizmu, čím podporujú zdravie a pružnosť pokožky, funkciu kĺbov a spojivového tkaniva. Pre mužov aj ženy, ktorí chcú spomaliť prejavy starnutia. Udržiava pokožku elastickú.

  • Tabletky s kyselinou hyalúronovou HyaluroniQ

    Kyselina hyaluronová v tabletkách napomáha udržiavať zdravú, hydratovanú a mlado vyzerajúcu pokožku. Pokožka s dostatočnou zásobou kyseliny hyaluronovej je elastická a menej náchylná na tvorbu vrások.