morský kolagén a zdroje kolagénu

Dobrý deň.Prosím Vás aké môžu byť ešte zdroje kolagenu? Odkiaľ sa získava.Napríklad konkrétne morský kolagen je z čoho všetkého okrem zralocich chrupaviek a korovcov? Ďakujem
25/09/2017
Pýta sa: Alexandra
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Alexandra,

kolagén možno získať z nasledovných zdrojov - rybí (morský), hovädzí, prasací a hydinový. Rybí kolagén sa obvykle derivuje z lososa a z chňapáča červeného - z rybej kože a zo šupín.

Morský kolagén je dobrý na zlepšenie celkového kolagénu (typ 1). Hovädzí je dostupnejší a lacnejší. Prasací je tiež hojne dostupný, no nie natoľko účinný ako rybí. Hydinový je najlepší na podporu chrupaviek v tele.

Morský kolagén sa vstrebáva až 1,5 krát lepšie, než kolagén z hovädzieho dobytka a ošípaných, a to kvôli jeho nízkej molekulovej hmotnosti. Pozrite tiež, prečo je rybí kolagén pre omladenie pleti lepší.


04/04/2018 - 10:28
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Kolagénové tabletky CollageniQ

    Tablety so 100% kolagénom dopĺňajú potrebné zásoby kolagénu do organizmu, čím podporujú zdravie a pružnosť pokožky, funkciu kĺbov a spojivového tkaniva. Pre mužov aj ženy, ktorí chcú spomaliť prejavy starnutia. Udržiava pokožku elastickú.