morský kolagén a zdroje kolagénu

Dobrý deň.Prosím Vás aké môžu byť ešte zdroje kolagenu? Odkiaľ sa získava.Napríklad konkrétne morský kolagen je z čoho všetkého okrem zralocich chrupaviek a korovcov? Ďakujem
25/09/2017
Pýta sa: Alexandra
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Alexandra,

kolagén možno získať z nasledovných zdrojov - rybí (morský), hovädzí, prasací a hydinový. Rybí kolagén sa obvykle derivuje z lososa a z chňapáča červeného - z rybej kože a zo šupín.

Morský kolagén je dobrý na zlepšenie celkového kolagénu (typ 1). Hovädzí je dostupnejší a lacnejší. Prasací je tiež hojne dostupný, no nie natoľko účinný ako rybí. Hydinový je najlepší na podporu chrupaviek v tele.

Morský kolagén sa vstrebáva až 1,5 krát lepšie, než kolagén z hovädzieho dobytka a ošípaných, a to kvôli jeho nízkej molekulovej hmotnosti. Pozrite tiež, prečo je rybí kolagén pre omladenie pleti lepší.


04/04/2018 - 10:28
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Tzv. morský kolagén sa získava zo zvyškov rýb pri ich spracovaní. Nikto Vám narovinu nepovie, že najčastejšie ide o lacnú záležitosť z Číny a vôd Japonska, kde je hojne prevádzkovaný rybolov. Na chrupavky a kožu je najlepší bravčový kolagén, je ľudskému telu najpodobnejší. Dajte si dobrú huspeninu alebo gumové medvedíky, ak ich základom nie je agarové želé. Bravčového kolagénu sa rozhodne netreba báť. Práve naopak! Na rovnaký účinok ho potrebujete približne 4x menej než morského. Ale v praxi sa stretnete s tým, že je veľa výrobcov a každý chváli svojho boha. Takže výrobca ktorý používa morský bude chváliť morský a haniť hovädzí alebo bravčový a naopak. Ja by som rozhodne neužívala morský, už vzhľadom na znečistenie :)


20/06/2018 - 11:20
Odpoveď od: Ivet

Doporučené produkty

  • Kolagénové tabletky CollageniQ

    Tablety so 100% kolagénom dopĺňajú potrebné zásoby kolagénu do organizmu, čím podporujú zdravie a pružnosť pokožky, funkciu kĺbov a spojivového tkaniva. Pre mužov aj ženy, ktorí chcú spomaliť prejavy starnutia. Udržiava pokožku elastickú.