Čo spôsobuje vrásky na krku?

14/08/2014
Pýta sa: sasa
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Milá sasa!

Ku vráskam kdekoľvek na tele - koža je najväčší orgán ľudského tela s najväčším počtom buniek. Povrch pokrýva pokožka - pleť a je 1. líniou medzi telom a vonkajším prostredím. Ľudia na našej planéte žijú v rôznych klimatických a sociálnych podmienkach a práve prispôsobovanie kože a pokožky ( pleti ) teritoriálne pomáha človeku na ktoromkoľvek mieste na zemi lepšie odolávať účinkom prostredia.
Pleť sa omladiť dá, vrásky sa dajú odstrániť, starnutie pleti spomaliť.
Boj vráskam sme vyhlásili - radi Ti viac odpovieme na Tvoje otázky prostredníctvom našich stránok.


29/09/2014 - 15:18
Odpoveď od: siren
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Saša,

vrásky na krku tak ako všade inde na tele sú príznakom "opotrebovávania pokožky" - kvôli pôsobeniu slnka a kvôli samotnému starnutiu. Niekedy ide čisto o genetiku, v rámci starnutia je to aj ovísanie pokožky na krku - telo stráca pružnosť.

Ľudia na krk pri starostlivosti o pleť mnohokrát zabúdajú - tvári doprajú krémy, zábaly, masky a séra. No krk zostáva akoby od macochy - preto je dôležitá prevencia predčasných príznakov starnutia aj na krku. S pružnosťou a mladistvým vzhľadom pleti pomáhajú omega-3 mastné kyseliny, kyselina hyalurónová (aj vo forme séra na pleť s HA) aj kolagén (tiež vo forme kolagénového séra)...


30/08/2018 - 10:25
Odpoveď od: kalina
Som odborník