Sú normálne hneď po spálení biele fľaky na spálenej pokožke chrbta ? Ak áno, do ake doby by sa mali stratiť ?

Mám 72 rokov. Fľaky sa mi spravili hneď po spálení
07/06/2021
Pýta sa: Emil
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň,

môže ísť o agresívne silné spálenie pokožky, biele fľaky sú "predvoj" pred pľuzgiermi a opuchom, ktoré sa na ich mieste vytvoria, alebo sa vytvoria priamo bielo-priesvitné pľuzgiere, naplnené tekutinou. Tento typ pľuzgierov sa môže vyskytnúť napr. aj pri spálení vo vode, dokonca aj na častiach tela, ktoré boli pod hladinou!
V prípade že je pokožka ešte zacelená, možno odporučiť prostriedky na popáleniny, napr. gél WaterJel BurnJel alebo Aloe vera gél, na popáleniny (neotvorené rany) pomáha aj octanová masť.
V prípade silného opuchu, spálenia a pľuzgierov, dehydratácie pokožky aj tela sa odporúča navštíviť lekára, situáciu jednoznačne nepodceňujte.


29/06/2021 - 17:47
Odpoveď od: Darcy

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Emil,

pokiaľ sa nevytvárajú aj pľuzgiere, ktoré sú vodnaté a bolestivé, môže ísť o iný prejav spálenia - depigmentáciu kože. Aj tieto fľaky po spálení svrbia. Ide o zmenu pigmentu či prekrvenia, nemusí ísť však celkovo o stratu pigmenu ako takého.

Prvou pomocou môže byť probiotický jogurt aplikovaný na kožu, aloe vera či čajovníkový olej. Pri boľavom spálení je však aj táto úľava iba chvíľková.


07/11/2022 - 16:24
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Kolagénové tabletky CollageniQ

    Tablety so 100% kolagénom dopĺňajú potrebné zásoby kolagénu do organizmu, čím podporujú zdravie a pružnosť pokožky, funkciu kĺbov a spojivového tkaniva. Pre mužov aj ženy, ktorí chcú spomaliť prejavy starnutia. Udržiava pokožku elastickú.

  • Bio panenský kokosový olej v tabletkách

    Kokosový olej v tabletkách je výborný doplnok každého, kto chce zdravo chudnúť, podporuje zdravý vzhľad pokožky, zlepšuje kvalitu vlasov a udržiava zdravie srdca a mozgu.