Aplikácia kyseliny hyaluronovej

Je účinná aplikácia kyseliny hyaluronovej v domácich podmienkach, len vklepaním do pokožky tváre?
06/10/2014
Pýta sa: Monika
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj Monika,

kyselina hyaluronova jemne napína pokožku a vytvára tzv. liftingový efekt. Vďaka jej aplikácii pokožka a pleť je hladká a pevná. Pýtaš sa na " vklepaním do pokožky " - najjednoduchšia a najrýchlejšia aplikácia kyseliny hyaluronovej je pomocou krémov. Krémy totiž obsahujú ďalšie dôležité zložky pre hydratáciu, spevnenie, lifring pokožky a vitamínové zložky.


08/10/2014 - 6:52
Odpoveď od: siren
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Monika,

kyselina hyalurónová v kréme dobre funguje ako hydratačný prípravok, pretože dokáže vstrebať vodu, takže potom pleť pôsobí plnšie. Molekula kyseliny hyaluronovej je však príliš dlhá na to, aby prenikla cez kožu. Preto je vhodnejšie užívať ju vnútorne. Vtedy dokáže podporiť kolagén, ktorý udržiava pokožku v pôvodnom tvare. (Kolagén môžeme prirovnať ku gumenému pásu a kyselinu hyaluronovú k zvlhčovadlu, ktoré nedovolí, aby gumený pás rozpraskal a stratil elasticitu.)

Takže kyselina hyaluronová v kréme pleti síce pomôže, no nerozvinie a neposkytne telu všetko, čo má. Viac sa dozviete v článku o kyseline hyaluronovej. Napriek tomu lokálne použitie kyseliny hyaluronovej nemusíte zavrhnúť, len musíte vedieť, čo očakávať a ako ju používať.


25/01/2018 - 11:36
Odpoveď od: kalina
Som odborník