Olivový olej pre kozmetické účely a jeho 10 prekvapivých použití

Posledná úprava 19.11.2021

Ľudia si obľúbili olivový olej na varenie, pretože má nízky obsah tuku a je zdravý. Zdraviu prospešný je kvôli schopnosti znížiť krvný tlak a cholesterol, dokáže posilniť imunitný systém, pôsobí ako prevencia mozgovej porážky. Už niekoľko desaťročí sa však olivový olej využíva aj v kozmetickom priemysle - olivový olej na pleť či olivový olej na nechty. Je totiž plný hydratačných látok a antioxidantov, ktoré spomaľujú starnutie. Preto je vynikajúci pre kožu, vlasy a nechty. Zožente si teda fľašku olivového oleja a pridajte si ho do kozmetickej taštičky.

1) Píling na popraskané pery

Skombinujte 1 polievkovú lyžicu olivového oleja s hrubým cukrom. Do zmesi pridajte niekoľko kvapiek citróna kvôli príchuti a jeho kyslým vlastnostiam.

2) Ošetrenie vlasov pred šampónovaním

Už starovekí Egypťania používali olivový olej na ošetrovanie vlasov. Vezmite 5 polievkových lyžíc olivového oleja a zahrejte ho v mikrovlnke alebo pod prúdom teplej vody. Olejom si potrite vlasovú pokožku aj vlasy samotné. Nechajte pôsobiť 10 až 20 minút. Potom si môžete vlasy našampónovať. Získate žiarivé, zdravé a lesklé vlasy.

3) Odstraňovač očného mejkapu

Olivový olej možno použiť na odstránenie tvrdošijného mejkapu z očí. Zároveň slúži ako pomôcka pri čistení pleti. Olivový olej priťahuje iné ďalšie produkty na báze oleja, je výborný na oči a odstraňuje mejkap. Po tom, čo odstránite mejkap, umyte si tvár pleťovou vodou s vyrovnaným pH, prípadne už len obyčajnou teplou vodou.

4) Odstraňovač ušného mazu

Ak máte veľa ušného mazu, môžete olivový olej použiť na jeho odstránenie. Po tri až štyri večery si pred spaním nakvapkajte niekoľko kvapiek olivového oleja do uší. Olivový olej nadbytočný maz zázračne uvoľní a uši prečistí.

5) Použitie olivového oleja ako vlasové sérum

Ak si plánujete kúpiť sérum na vlasy môžete použiť olivový olej, aj s jeho pomocou dodáte vlasom lesk (prípadne skúste niektorú z domácich masiek na vlasy)! Keď si upravíte účes, môžete si vo vlasoch rozotrieť ešte zopár kvapiek olivového oleja, výsledný efekt je zaručený!

6) Depilačný krém

Minul sa vám depilačný krém? Môžete ísť do kuchyne a nohy si potrieť olivovým olejom, než ich začnete holiť. Môžete tak zabrániť ranám a zapáleným miestam, a to práve pomocou tohto prírodného lubrikantu.

7) Antibakteriálny balzam

Ak pred liekmi uprednostňujete skôr prírodné prostriedky, môžete použiť antibakteriálny olivový olej spolu s nechtíkom, levanduľou a čajovníkovým (tea tree) olejom. Zabránite zjazveniu rán a tiež množeniu choroboplodných zárodkov.

8) Kondicionér na kožičku okolo nechtov

Chcete mať pevné a dlhé nechty? Môžete použiť olivový olej na nechty, na zmäkčenie kožičky okolo nechtov. Takto dodáte hydratáciu aj nechtom.

9) Ošetrenie suchej pleti

Olivový olej môže byť použitý na hydratáciu pleti (môžete tiež vyskúšať látkové hydratačné masky na tvár). Robí zázraky pri veľmi suchej pleti. Vždy večer si dajte na tvár olivový olej a po desiatich minútach tvár umyte vodou. Získate mäkkú, hydratovanú pokožku.

10) Popraskané päty

Máte drsné, popraskané päty? A chcete, aby boli mäkké a jemné? Olivový olej päty hydratuje, takže budú hebké a bez prasklín. Päty si potrite olivovým olejom a pemzou ich trite približne 20 minút. Potom si nohy umyte, obujte si ponožky, aby nohy zostali hydratované a olej mohol počas noci pôsobiť.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac