Domov / / Mantra manažmentu hmotnosti. U...

Mantra manažmentu hmotnosti. Udržuj, nepriberaj

Posledná úprava 14.12.2017

Takéto odkazy a posolstvá počuť okolo sviatkov z každej strany. Útočí na nás hojnosť, hodovanie a priberanie...

Udržuj, nepriberaj!

Táto mantra nám ale môže pomôcť aj počas zvyšného roku. Americká štúdia zahŕňajúca afro-americké ženy sa zamerala práve na udržanie hmotnosti, nie na samotné schudnutie. Záverečné odporúčania možno zhrnúť do troch bodov:

Robte postupné zmeny. V prvom kroku zvoľte zdravšie potraviny a nápoje. Napríklad, nahraďte sladené nápoje, rýchloobčerstvenie a vysokokalorické jedlá ovocím a zeleninou. Denne urobte 7 000 krokov.

Sledujte svoj pokrok. Kontrolujte svoj postup s niekým zodpovedným. Jednotliví členovia výskumnej skupiny napríklad absolvovali každý týždeň telefonát s dietológom. Raz mesačne mali osobné stretnutie.

Neupadnite do rutiny. Hľadajte nové spôsoby, ako si sledovať príjem potravín, sledujte články o zdravšom životnom štýle.

Chudnutie môže byť frustrujúce. V mnohých ľuďoch zanecháva iba pocit hladu a porážky. Smutnou realitou je, že väčšina Američanov každoročne naberá na váhe. Možno je potrebná zmena nášho uhľu pohľadu, možno je potrebné zamerať sa niečo úplne iné. Možno je cestou práve prevencia priberania pomocou malých a postupných zmien v životospráve. A potom môžeme hovoriť o manažmente hmotnosti.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac