Ako vyzerať mladšie - 8 vecí, ktoré musíte robiť denne, aby ste zastavili čas

Posledná úprava 11.08.2020

Ak chcete oklamať čas, existuje mnoho spôsobov, ako to dosiahnuť. A žiaden z nich nemusí zahŕňať kozmetické či finančne nákladné procedúry. Ide skôr o starostlivý výber produktov, strategické stravovanie, dobré návyky pri cvičení a celková pozornosť venovaná drobnostiam, ktoré sú najdôležitejšie.

1) Cvičte

Dokonca aj 30 minút mierneho cvičenia týždenne pomôže stimulovať kolagén v pokožke. Ak chcete okamžitú vzpruhu proti príznakom starnutia, zvoľte niektorú z obrátených cvičebných pozícií, aby sa čerstvý kyslík mohol presunúť do tváre a rozprúdil sa po tele pre zdravý jas. Pozíciu držte jednu až dve minúty, budete sa potom cítiť, aj budete vyzerať lepšie.

2) Nestačí iba hydratovať, treba hydratovať múdro

Hľadajte prísady ako kyselina hyaluronová, ktorá pomáha pokožke pri každom použití zadržať vlahu. Vitamín B zmierňuje vrásky a zlepšuje štruktúru a pružnosť pleti.

3) Jedzte menej cukru

Preč od koláčikov! Potraviny s vysokým obsahom cukru môžu veľmi zvýšiť hladiny inzulínu v tele. Výsledkom je zápal, ktorý rozkladá kolagén a elastín, čo je životne dôležitá štruktúra pokožky, pretože ju drží pevnú. Vyberajte prírodné sladidlá (napríklad ovocie), celozrnné komplexné sacharidy v bielom chlebe či iné jednoduché cukry.

4) Jedzte antioxidanty

Strava bohatá na antioxidanty môže bojovať proti každodennému poškodeniu voľnými radikálmi zo slnka, životného prostredia či stresu. Miska lesných plodov a bobuľovín – maliny, čučoriedky, jahody, ostružiny. To je „antioxidačná“ bomba.

5) Chodievajte zavčasu spávať

Sedem až osem hodín spánku, aj vaša pleť potrebuje toľko hodín na oddych a regeneráciu. Kožné kmeňové bunky regenerujú v noci, aby pomohli opraviť poškodenie, ku ktorému došlo počas dňa. Ak teda nemáte dostatok spánku, nemajú ani bunky dosť času na omladenie. Tiež to znamená, že budú ťažko zadržiavať vlahu.

6) Posilnite mihalnice

Aj túto radu možno zaradiť medzi tipy, ako vyzerať mladšie. Pretože len zopár ťahov riasenkou dokáže vytvoriť dlhšie, hustejšie a zdravšie vyzerajúce mihalnice, ktoré vám uberú celé roky.

7) Noste v kabelke krém na ruky s ochranným faktorom

Používanie opaľovacieho krému na ruky, hlavne pri šoférovaní (pretože škodlivé UV lúče prenikajú aj cez okno), zabraňuje vzniku hnedých fľakov, nazývaných aj starecké škvrny. Je to jeden z príznakov starnutia. Nezabudnite si nejaký krém s SPF vždy zobrať so sebou.

8) Nezanedbávajte svoj krk

Váš krk je vystavovaný vplyvom prostredia rovnako ako vaša tvár. Ale iba zriedkakedy sa mu dostáva rovnaké množstvo pozornosti a starostlivosti. Pritom to zaberie iba o pár sekúnd naviac, aby ste sa prepracovali až pod bradu. Navyše je to veľmi dôležitý tip ako vyzerať mlado.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac