6 krokov k dlhším a zdravším mihalniciam

Posledná úprava 09.02.2018

Čo robiť - a čo nerobiť - pre krásne, plné riasy. Chcete dlhšie, hustejšie riasy? Začnite s týmito šiestimi krokmi.

  1. Nikdy za mihalnice neťahajte a vyhnite sa šúchaniu očí. Korienky mihalníc sú jemné a mihalnice sa môžu ľahko odlomiť následkom nesprávnych návykov.​
  2. Pri používaní kliešťov na mihalnice za viečka neťahajte.
  3. Odlíčte si riasenku predtým, než idete spať. Pevnosť, ktorú maskara riasam dodá ich môže zlomiť Použite jemný odličovač. Po viečkach jemne klepte, nešúchajte si ich ani za ne neťahajte.
  4. Odstráňte hrudky z riasenky, kým je riasenka ešte vlhká a mihalnice sa ľahko rozčesávajú.
  5. Svoje mihalnice a oči si udržíte zdravé aj tak, že riasenku budete pravidelne meniť. Kúpte si novú každých tri až šesť mesiacov. Zabráni to hromadeniu choroboplodných zárodkov na maskare, čo môže viesť k infekcii.
  6. Ak sa u Vás vyskytne zápal spojiviek alebo iná očná choroba, vymeňte akýkoľvek make-up, ktorý ste si aplikovali do okolia očí.

Vaše riasy slúžia aj na iný účel než len na okrasu. Riasy majú aj ochrannú funkciu: zabraňujú tomu, aby sa do oka dostali cudzie predmety.

Môže trvať zhruba tri mesiace kým mihalnica vypadne a dva alebo viac mesiacov, kým úplne dorastie. Poškodenie môže zapríčiniť, že riasy sa stanú krehkejšie, redšie a kratšie. Ak je folikul poškodený veľmi, rast mihalnice sa zastaví.

Kondicionéry na mihalnice

Svoje mihalnice by ste mali vyživovať podobne ako svoje vlasy. Odporúča sa aplikovať cez noc na viečka napríklad vazelínu pre zastavenie poškodenia a hydratovanie. Voľnopradajné kondicionéry na mihalnice môžu tiež pomôcť. Zvyčajne obsahujú zložky, ktoré riasy posilňujú a hydratujú.

Iné možnosti ako dosiahnuť dlhé riasy

Umelé mihalnice sú malé, syntetické mihalnice prilepené na jednotlivé riasy. Vydržia niekoľko mesiacov. Zaplatíte za ne zhruba od 40 eúr , ale vedzte, že Vaše prirodzené riasy sa môžu poškodiť ak umelé mihalnice vypadnú.

Ďalšou možnosťou sú séra na predĺženie mihalníc. Asi najpoužívanejšie a odporúčané je sérum na rast mihalníc , ktoré je bez vedľajších účinkov. Ďalší liek ale už na predpis je Latisse, ktorý podporuje rast mihalníc. Vedľajšie účinky však môžu zahŕňať podráždenie a stmavnutie kože očných viečok. Etiketa uvádza, že liek môže zmeniť svetlú farbu dúhovky na hnedú a táto zmena je trvalá.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac