Umelé mihalnice

Posledná úprava 04.04.2022

Semi-permanentné umelé mihalnice Vám dodajú vzhľad dlhších, hustejších a veľmi prirodzene vyzerajúcich mihalníc. Vyzerajú tak prirodzene, že nikto nebude vedieť, že nie sú Vaše.

Najčítanejšie za posledný deň

Umelé mihalnice sú ideálne na každodenné nosenie aj na zvláštne príležitosti. Sú semi-permanentné a vyrobené zo syntetických vlákien. Každá umelá mihalnica sa aplikuje jedna po druhej na prirodzené riasy. Pri správnej starostlivosti a opätovných návštevách salónu Vám umelé mihalnice môžu vydržať veľmi dlhú dobu.

Za normálnych okolností riasy človeku vypadávajú po 60-90 dňoch a na mieste vypadnutej riasy okamžite začne rásť nová. Salón je preto potrebné navštíviť opätovne a vypadnuté riasy doplniť. Odporúča sa urobiť tak každé 2 týždne, no táto doba sa líši od človeka k človeku.

To ako dlho Vám vaše umelé mihalnice vydržia závisí od toho ako dobre sa o ne staráte aj toho ako často Vám prirodzené mihalnice vypadávajú.

Čo sú to umelé mihalnice?

Umelé riasy aplikované po jednej nie je to isté ako umelé riasy, ktoré sú lepené v trsoch alebo mihalnicové implantáty.

 • Umelé riasy v trsoch sa môžu zdať veľmi podobné predlžovaniu rias, ale nosia sa len niekoľko hodín, najviac deň.
 • Zatiaľ čo umelé mihalnice aplikované po jednej sú semipermanentné a trvá tri až šesť týždňov kým vypadnú.
 • Mihalnicové implantáty si naopak vyžadujú chirurgický zákrok, pri ktorom sa do viečka všijú chĺpky vzaté zo zadnej časti hlavy. Tieto chĺpky nahradia mihalnice, o ktoré pacient prišiel následkom ochorenia alebo vážnych popálenín.

Sú umelé mihalnice bezpečné?

Umelé mihalnice sú aplikované na prirodzené mihalnice a nedotýkajú sa pokožky. Proces aplikácie je bezbolestný a uvoľňujúci, takže väčšina klientov počas jeho výkonu zaspí.

Dva možné problémy pri predlžovaní rias sú alergická reakcia na lepidlo a zlomenie rias.

 • Niektoré ženy môžu zaznamenať alergickú reakciu alebo citlivosť na použité lepidlo a to najmä v oblasti, ktorá je prirodzene citlivá. Ak sa obávate alergickej reakcie, dajte svojej kozmetičke vedieť dopredu a pred aplikáciou umelých mihalníc si vyžiadajte test citlivosti.
 • Častá aplikácia umelých mihalníc môže tiež viesť k poškodeniu Vašich prirodzených rias (nadmerné ťahanie alebo šklbanie môže poškodiť vlasové folikuly a potenciálne viesť k vypadávaniu mihalníc).

Ako dlho predlžovanie mihalníc trvá a ako sa vykonáva?

Proces predlžovanie rias zvyčajne trvá od 45 minút po 1,5 hodiny. Budete pri ňom pohodlne ležať na masážnom stole alebo kozmetickom kresle so zavretými očami. Spodné riasy sa zakryjú lepiacou páskou. Umelé mihalnice sú potom aplikované na individuálne riasy po jednej.

Ako si mám vybrať aký vzhľad chcem?

Umelé mihalnice sú k dispozícii v celom rade dĺžok a hrúbok. Skúste si premyslieť o aký štýl máte záujem. V salóne sa zistí, akú veľkosť umelých mihalníc sú Vaše prirodzené riasy schopné udržať. Riasy každého človeka sa líšia silou a dĺžkou. Celkový výsledný vzhľad mihalníc je veľmi prirodzený.

Cena

Kompletná sada, ktorá obsahuje 70-100 umelých mihalníc – od 40 eur. Doplnenie umelých mihalníc – od 20 eur.

Ako sa starať o svoje nové umelé mihalnice?

 • 12-24 hodín po aplikácii si umelé mihalnice nezamočte
 • Vyvarujte sa kontaktu tečúcej vody s umelými mihalnicami
 • Netrite si oči
 • Použite odličovač na oči na báze vody
 • Nepoužívajte kliešte na mihalnice
 • Neťahajte za svoje riasy – môže to spôsobiť, že Vaše prírodné mihalnice predčasne vypadnú

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Umelé mihalnice Priemerné hodnotenie: 4 3 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac