Dlhšie mihalnice bez maskary

Posledná úprava 09.02.2018

Už od čias faraónov tvorila maskara dôležitú súčasť ženskej starostlivosti o krásu. Dlhé mihalnice sú považované za znak krásy a pôvabu a doteraz sa ženy museli spoliehať na kozmetiku ako maskara alebo falošné mihalnice, aby tak vytvorili ilúziu dlhých rias. Vedci však teraz vytvorili sérum, ktoré predlžuje čas rastu jednotlivých mihalníc predtým, než vypadnú, čo vedie k dlhším mihalniciam.

Ženy minú na maskary závratnú sumu, ktorá sa každoročne dokonca zvyšuje.

Biológovia vo výskumných laboratóriach firmy DS Laboratories strávili dlhú dobu študovaním mihalníc a ich porovnávaním s vlasmi a inými chĺpkami. Zatiaľ čo vlas na hlave bude rásť po dobu troch rokov, mihalnice rastú len tri mesiace a potom vypadnú, čím sa skracuje dĺžka, ktorú sú schopné dosiahnuť.

Štúdie z laboratórií odhalili, že dĺžka rias a vlasov sa dá zväčšiť, ak sa predĺži čas, počas ktorého mihalnice rastú. Zároveň sa vedcom podarilo dosiahnuť väčšiu hustotu rias.

Moderné maskary vytvárajú ilúziu dlhých mihalníc. Keď si ženy dajú dole makeup, ich mihalnice sú stále rovnako dlhé. Mihalnice sú podobné všetkým ostatným chĺpkom na tele, no majú dve  hlavné odlišnosti. Prvou je rýchlosť rastu, ktorá je u mihalníc omnoho vyššia a druhou je množstvo mihalníc rastúcich v ten istý čas. Čo sa vlasov týka, 70 až 80% rastie naraz, zatiaľ čo iba 15% mihalníc rastie súčasne. Bolo jasné, že predĺžením rastovej fázy mihalníc dosiahnu väčšiu dĺžku a zároveň sa oddiali začiatok oddychovej fázy, kedy mihalnice vypadávajú.

Vedci prišli na to, že kombináciou správnych aminokyselín a aktivačných látok je možné dosiahnuť zaujímavé výsledky. Táto zmes sa aplikuje na korienky rias v podobe bieleho gélu, ktorý treba aplikovať 2x denne ráno aj večer po dobu 3 mesiacov.

Trojmesačná klinická štúdia na ktorej sa zúčastnilo 32 žien, preukázala predĺženie mihalníc a ich hustoty v priemere o 20%  a v niektorých prípadoch až o 30%.

Čítajte ďalej Tipy pre rast mihalníc
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac