Dorastú mihalnice naspäť?

Posledná úprava 12.03.2020

Presvedčte sa sami. Vypadnutie mihalníc Vás postihne skôr, či neskôr - či už prirodzene alebo násilne. Najčastejšie je to kombinácia oboch, preto sa naučte niekoľko jednoduchých vecí, ktoré Vám pomôžu udržať si krásne mihalnice. Mihalnice sú chĺpky, ktoré rastú na okraji očných viečok. Mihalnice sú zodpovedné za ochranu našich očí pred nežiadúcimi telieskami. Varujú nás, ak sa niečo dotýka našich očí a vďaka naším reflexom okamžite oči zatvoríme.

Mnohí ľudia trpia vypadávaním mihalníc. Existuje niekoľko dôvodov pre vypadávanie mihalníc. U žien je hlavnou príčinou používanie nekvalitných maskár a kliešťov na natáčanie. Je úplne normálne strácať mihalnice. Takisto ako vlasy, aj mihalnice majú svoj cyklus rastu. No niektorým ľuďom vypadávajú hromadne.

Narastú teda mihalnice naspäť?

Toto je otázka, ktorá trápi stovky ľudí, ktorým mihalnice vypadávajú. Áno, je možné znovu mihalnice vypestovať. Môže to trvať istý čas, no narastú znova naspäť. Nasleduje niekoľko tipov, ktoré pomôžu mihalniciam rýchlejšie narásť.

  • Existuje množstvo voľne dostupných maskár, ktoré urýchlia rast mihalníc. Takisto existujú aj gély na podporu rastu mihalníc. Takéto produkty obsahujú D-panthenol a vitamín E, ktoré sú dôležité pre zdravé a silné mihalnice. Tiež znižujú tempo, akým mihalnice vypadávajú. Ak im chcete trošku pomôcť vyrásť, mohli by ste skúsiť aj sérum na rast mihalníc s podpornými látkami, ktoré dokážu predĺžiť dĺžku trvania ich rastu.
  • Odporúčame, aby ste si zvykli odličovať sa pri návrate domov. Prírodný odstraňovač makeupu Vám môže v tomto pomôcť. Ak si makeup nechávate, vysušujete svoje mihalnice, ktoré sa tak stanú veľmi krehkými.
  • Pitie množstva vody pomáha udržiavať telo hydratované a svieže. Pitie je taktiež potrebné pre mihalnice, bez vody budú krehké a suché. Odporúča sa dodržiavať pravidelný pitný režim.
  • Občasné vyhýbanie sa používaniu očnej kozmetiky nikomu neuškodí. Práve naopak, kozmetika upcháva póry mihalníc, čím sa stávajú slabé a krehké. Ak Vám vypadávajú, skúste im dať na pár dní pokoj od kozmetiky.
  • Jednoduchá, no nezanedbateľná rada je: stravujte sa zdravo. Strava obsahujúca mnoho zeleniny a ovocia je dôležitá pre zdravie a dĺžku rias.
  • V prípade zranenia, ako napríklad popáleniny, je problematické pre riasu narásť naspäť. Ak folikuly prekrýva jazva, je nemožné pre riasu prebiť sa von.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac