Pomôžte svojim riasam - zbavte sa na noc maskary

Posledná úprava 03.07.2022

Odstránenie očného makeupu pred spaním by mala byť priorita číslo jedna, ak sa snažíte vypestovať dlhé, zdravé riasy. Akonáhle si na to zvyknete, stane sa tento úkon každodennou rutinou. Keď uvážite, že so správnymi prostriedkami a technikou to zaberie iba pár minút, neexistuje dôvod, prečo by ste to kvôli svojim riasam nemohli spraviť. Budete potrebovať iba niekoľko vecí, ktoré určite máte po ruke – hypoalergénny detský šampón, vatové tyčinky, odličovacie obrúsky a krém.

Začnite tým, že si tvár opláchnete vlažnou vodou. To by sa malo postarať o prebytočnú maskaru. Potom použite odličovacie obrúsky a jemne očistite okolie očí a riasy. Naneste veľmi malé množstvo detského šampónu (pár kvapiek) na viečka, jemne ich trite 20 -30 sekúnd a potom dôkladne opláchnite. Znovu si umyte tvár vodou, aby ste sa uistili, že Vám na pokožke nikde nezostal šampón a jemne tvár osušte.

Buďte samozrejme veľmi opatrná pri čistení okolia očí a hlavne pri čistení rias. Ak po očistení máte pocit, že máte pokožku okolo očí napnutú, môžete na ňu pomocou vatovej tyčinky naniesť trochu krému.

Ak používate na odličovanie detský olej, odporúčame, aby ste začali používať vyššie popísaný spôsob. Detský olej síce môže byť efektívny, no opakované používanie môže byť nebezpečné pre oči a mali by ste sa snažiť mu vyhýbať. Teplá voda a detský šampón fungujú rovnako dobre, ak nie ešte lepšie a sú všeobecne považované za bezpečný spôsob odličovania.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac