Tipy pre rast mihalníc

Posledná úprava 17.02.2020

Niektorí ľudia sú geneticky obdarení dlhými a úžasnými riasami. Bohužiaľ, množstvo iných ľudí takto obdarených nie je. To, že po ostrihaní končekov rias Vám narastú dlhšie a hustejšie je obyčajný mýtus. Avšak existuje niekoľko spôsobov, ako podporiť ich rast.

Strava a cvičenie

Nech to znie akokoľvek, zdravá strava a pravidelné cvičenie pomôžu Vašim mihalniciam rásť. Nezabudnite doplniť stravu multivitamínmi. Čím zdravšia budete, tým rýchlejšie budú mihalnice rásť.

Mihalnice, rovnako ako vlasy, sú tvorené keratínom, proteínom, ktorý získavame z potravín ako hydina, ryby, mäso, sója a tofu. Pre rast mihalníc je nutný aj vitamín A, ktorý sa nachádza v rybom oleji, vajciach, fazuli, jogurte, v červenom, žltom a oranžovom ovocí. Rajčiny, zemiaky a citrusové plody sú bohaté na vitamín C, silný antioxidant, ktorý ľudské telo potrebuje. Kalcium je ďalší prvok potrebný pre rast mihalníc, nachádza sa v mlieku a tmavej listovej zelenine.

Dôkladne odstráňte maskaru

Aby ste vypestovali dlhé a husté riasy nezabudnite sa dôkladne odlíčiť pred spaním. Najprv si umyte tvár vlažnou vodou a potom si tvár jemne osušte. Naneste malé množstvo detského šampónu na riasy a nechajte pôsobiť 20 -30 sekúnd, potom opláchnite.

Pozor, nesprávnym odstraňovaním riasenky si môžete mihalnice poškodiť. Tiež môžete byť alergická na niektoré zložky riasenky. Ďalším tipom je, nepoužívať vodeodolné riasenky, pretože zvyčajne mihalnice vysušujú. Aj preto môže byť večerné odstraňovanie riasenky problematické. Tiež sa vyhýbajte dlhodobému používaniu riasenky. Z času na čas nechajte svoje mihalnice jednoducho vydýchnuť.

Prírodné oleje

Pravidelné používanie olivového oleja, oleja s vitamínom E, mandľového oleja, vazelíny alebo ricínového oleja sa odporúča na dosiahnutie lepšieho rastu mihalníc. Tieto oleje sú známe tým, že robia riasy zdravšími a lesklejšími predtým, než prirodzene vypadnú. Aplikujte niektorý z nich na horné viečko pred spaním. Nezabudnite natrieť aj malé množstvo priamo na riasy, no dávajte si pozor aby sa Vám olej nedostal od očí. Pravidelným používaním týchto olejov by ste mali vidieť zlepšenie stavu Vašich rias v priebehu 8 týždňov.

Malý tip: Aby ste ešte zvýšili ošetrujúce vlastnosti olivového oleja, namočte doň na niekoľko dní riadne umytú citrónovú šupku. Prírodné protizápalové a antimikrobiálne látky z citróna tiež podporia zdravie vašich mihalníc.

Môžete si tiež vytvoriť vlastné sérum na mihalnice z kokosového oleja, citróna a levanduľového éterického oleja. Kokosový olej dokáže prirodzene vytiahnuť nečistoty z pleti a vo folikuloch stimuluje rast mihalníc. Pridajte jednu kvapku citróna na prečistenie očného viečka a jednu kvapku levanduľového oleja na vyživenie očných viečok aj folikulov.

Sérum na rast mihalníc

Náš tip: Sérum na rast mihalníc a obočia je 100% prírodný prostriedok na predĺženie a zvýraznenie mihalníc a obočia. Účinné látky spôsobia, že Vaše mihalnice a obočie budú dlhšie, výraznejšie a atraktívnejšie. Neobsahuje škodlivé chemikálie. Postačí používať 1x denne s preukázateľnými výsledkami do 1 mesiaca.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac