Domov / / Rastú mihalnice?

Rastú mihalnice?

Posledná úprava 03.07.2016

Narastú mihalnice nazad ak vypadnú? Občasná strata zopár mihalníc nie je nič nezvyčajné. Po vypadnutí začne vo folikule rásť nová mihalnica. Je prirodzené, že s narastajúcim vekom mihalnice rednú. No niektorým ľuďom vypadávajú mihalnice vo väčších množstvách a nenarastú naspäť. Ak sa to začne diať z ničoho nič, človek sa cíti zmätený a vystrašený.

Ak Vám vypadne naraz množstvo mihalníc, tu je zoznam vecí, ktoré by ste mali zvážiť.

Alopecia areata môže byť príčinou vypadávania mihalníc. Je to autoimunitné ochorenie, ktoré zvyčajne postihuje oblasť vlasov a je dôvodom ich vypadávania, pričom už naspäť nenarastú. Toto ochorenie môže taktiež spôsobiť vypadávanie mihalníc a obočia bez toho, aby následne narástli späť. Žiaľ ešte nejestvuje 100% účinný liek, no dermatológ Vám môže poskytnúť injekcie kortizónu, ktorý by mal zabrániť ďalšiemu poškodzovaniu folikulov.

Pokiaľ nechcete ísť rovno k lekárovi a nechať si predpisovať lieky, môžete vyskúšať zvýšiť príjem vitamínov potrebných pre rast zdravých vlasov a mihalníc. Alternatívou je aj sérum na mihalnice, ktoré obsahuje látky na podporu rastu mihalníc.

Množstvo vypadávajúcich mihalníc môže byť tiež indikátorom, že trpíte hypotyreózou. Hypotyreóza je ochorenie štítnej žľazy, ktoré spôsobuje množstvo problémov najmä u žien. Nechajte si vyšetriť štítnu žľazu doktorom (stačí na to jednoduchý krvný test) a on Vám predpíše lieky, ktoré dajú štítnu žľazu do poriadku a tým sa zmierni vypadávanie mihalníc.

Čo môžeme spraviť všetci na ochranu našich mihalníc je, zaobchádzať s nimi opatrne. Nadmerné natáčanie, hranie sa s mihalnicami alebo ich popoťahovanie môže spôsobiť ich vypadávanie. Takéto neustále zaťažovanie môže mať na svedomí trvalé poškodenie folikulov. Mihalnice si preto radšej natáčajte iba na špeciálne príležitosti.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Rastú mihalnice? Priemerné hodnotenie: 3 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac