Ako sa zbaviť vrások zo smiatia - najlepšie prírodné spôsoby

Posledná úprava 04.03.2018

Vrásky v okolí úst, často zvané vrásky úsmevu alebo vrásky zo smiatia sú nanešťastie súčasťou procesu starnutia. Jemné alebo hlboké línie, ktoré sa objavujú okolo úst a pier sa nazývajú periorálne vrásky. Na zahnanie týchto otravných vrások okolo úst, alebo vrások zo smiatia, ženy pravidelne hľadajú a študujú nové metódy. Všimli ste si, že nasolabiálne ohybové línie alebo „vrásky smiechu“ sa dostávajú v poslednej dobe do popredia? Ako sa teda zbavíte vrások okolo úst? Efektívna starostlivosť o pleť je jedným z najlepších spôsobov ako odstrániť hlboké vrásky v okolí úst a vrások nad hornou perou. S najlepšou prírodnou starostlivosťou a domácimi receptami na vrásky okolo úst môžete zlepšiť pevnosť vašej pokožky okolo úst a ochrániť, odstrániť, alebo redukovať ústne vrásky a línie zo smiatia.

Hlboké vrásky okolo úst – najlepšie prírodné spôsoby ako sa zbaviť línií zo smiatia alebo úsmevu

Existujú niektoré prírodné metódy, ktoré môžete použiť na odstránenie hlbokých vrások okolo úst. Nasledujú najlepšie prírodné spôsoby ako sa zbaviť vrások v okolí úst rýchlo.

Vyhnite sa slnku pre ochranu pred vznikom vrások v okolí úst

Jeden z najlepších spôsobov ako sa ochrániť a ošetriť vrásky okolo úst a hlboké ryhy na perách je limitovať pobyt na slnku. Pomoc pre odstránenie ústnych vrások, línií zo smiatia, ovisnutej pokožky v okolí úst a vrások na perách je vždy sa vyhnúť slnečnému žiareniu alebo použiť dostatočnú ochranu pred slnkom. Aby ste sa vyhli slnku, noste klobúk, dlhý rukáv a pravidelne používajte opaľovací krém založený na oxide zinočnatom.

Na odstránenie ústnych vrások konzumujte potraviny s obsahom antioxidantov

Primeraný príjem antioxidantov je dôležitý na prevenciu hlbokých vrások okolo úst a ostatných znakov starnutia. Strava bohatá na antioxidanty je najlepším spôsobom ako sa zbaviť ústnych vrások a ovísajúcej pokožky v okolí úst. Redukovať línie a ovisnutú pokožku v okolí úst môžete s potravinami obsahujúcimi antioxidanty, ako sú brokolica, čučoriedky, červené hrozno, paradajky, špenát, mrkva, cesnak a celozrnné pečivo. Konzumáciou adekvátneho množstva vitamínu C a veľa ovocia a zeleniny pomôže udržať vašu pokožku zdravú a elastickú oveľa dlhšie.

Zbavte sa ústnych vrások používaním rybieho oleja s obsahom Omega3

Jedenie mastných rýb alebo doplnkov s rybím tukom vás môže ochrániť pred vznikom vrások na pokožke vrátane hlbokých rýh, vrások v okolí úst a nad perou. Rybí olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú znižovať poškodenie pokožky ako sú vrásky okolo očí, hlboké ústne vrásky a ovisnutá pokožka pod očami.

Na odstránenie vrások v okolí úst vykonávajte tvárové cvičenia

Línie z úsmevu okolo úst a pier dávajú tvári starší výraz. Jeden z najlepších spôsobov ako odstrániť ústne vrásky a ovisnutú pokožku v okolí úst je vykonávanie pravidelných cvičení spevňujúcich ústa. Tvárové cvičenia zamerané na oblasť úst budete musieť cvičiť dlhšie na spevnenie a tvarovanie svalov okolo úst a na zbavenie sa línií zo smiatia. Redukujte ústne línie nasledujúcimi ústa tvarujúcimi tvárovými cvičeniami:

  • Nájdite si pohodlné miesto a ľahnite si na chrbát. Uistite sa, že celá vaša tvár je uvoľnená. Našpúľte pery a vtiahnite lícia na vytvorenie „rybej tváre.“ Držte pery v tejto pozícii aspoň 5 sekúnd, uvoľnite a opakujte 5 krát.
  • Široko sa usmejte a oddeľte pery. Stlačte strany líc tváre, aby pracovali kútiky vašich úst a potom uvoľnite. Opakujte toto ústne cvičene tvarujúce svaly 5 krát na redukovanie vrások a hlbokých rýh v okolí úst a pier.

Vykonávajte tieto tvárové cvičenia na línie zo smiatia najmenej raz alebo dvakrát za týždeň a začnete si všímať rozdiel v hlbokých vráskach okolo úst.

Ochráňte sa pred ústnymi vráskami udržiavaním vašej pokožky vyživenej

Na ochranu pred vytváraním ústnych vrások, na zbavenie sa zopár jemných línií a ovisnutej pokožky v okolí úst udržujte vašu pokožku po celý čas vyživenú. Pravidelné používanie vyživovacieho krému môže pomôcť udržať pokožku hydratovanú tým, že pomáha udržiavať vlahu pokožky. Keď si vyberáte krém, uistite sa, že používate taký, ktorý je na báze draslíka. Draslík je nevyhnutný minerál, ktorý poskytuje správnu hydratáciu v tele. Používanie krému na báze draslíka chráni a redukuje hlboké vrásky okolo úst a pier.

Na zbavenie sa hlbokých vrások v okolí úst pite veľa vody

Ak sa obávate, že sa vám objavia vrásky v okolí úst a nad hornou perou alebo fajčiarske vrásky, ktoré vás môžu robiť staršími, zvážte pitie osem až desať pohárov vody za deň. Pitie veľa vody pomáha hydratovať pokožku zvnútra, zlepšuje elasticitu pokožky a pomáha spomaľovať rozvoj hlbokých ústnych vrások a ovisnutej pokožky v okolí úst.

Zbavte sa vrások v okolí úst zmenou životného štýlu

Fajčenie môže byť spúšťačom formácie vrások nad hornou perou, línií okolo pier a hlbokých vrások okolo úst. Tým, že sa vyhnete fajčeniu, môžete pomôcť eliminovať ústne vrásky. Ostatné faktory, ktoré prispievajú k formácii ústnych vrások zahŕňajú nedostatok spánku, nespanie v správny čas, konzumácia alkoholu, nesprávna hygiena, stres atď. Ak zmeníte spôsob života a vyhnete sa všetkým negatívnym faktorom, môžete do značnej miery uspieť v odstraňovaní vrások.

Použite krém proti vráskam na odstránenie vrások okolo úst

Jeden z najlepších spôsobov ako sa vysporiadať s problémom línií z úsmevu je použitie krémov proti vráskam. Tieto krémy sú najlacnejšou alternatívou ku kozmetickým zákrokom a injekciám botoxu na odstránenie hlbokých vrások v okolí úst. Existujú určité krémy proti vráskam v obchode, ktoré sú navrhnuté na použitie pri prevencii proti ústnym vráskam a fajčiarskym líniám. Prvou vecou, ktorú urobte, keď hodnotíte krémy na ústne vrásky je, že sa pozriete na zoznam ingrediencií. Hľadajte krém proti vráskam, ktorý obsahuje ingrediencie ako sú retinol, alfa-hydroxy kyseliny, kinetín, koenzým Q10, peptidy medi a antioxidanty, ktoré môžu redukovať hlboké vrásky v okolí úst, vrásky zo smiatia a ovisnutú pokožku v okolí úst efektívne.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac