Domov / / Ako sa zbaviť vrások v okolí ú...

Ako sa zbaviť vrások v okolí úst

Posledná úprava 14.11.2017

Vrásky v okolí pier sú jedny z najzjavnejších a najviditeľnejších vrások na tvári. Sú hlbokým znakom starnutia a zlej starostlivosti o pleť. Tieto vertikálne vrásky sú tiež známe ako periorálne vrásky, môžu byť neatraktívne a nie sú medicínsky závažné. Bežné príčiny vertikálnych vrások sú fajčenie, starnutie, genetika a opakované výrazy tváre.

Pokožka v okolí úst je obzvlášť náchylná na vznik vrások, vzhľadom na veľmi časté pohyby svalov v tejto oblasti. Ľudia sa najbežnejšie usilujú zbaviť vertikálnych vrások alebo fajčiarskych vrások. Na ich odstránenie môžete použiť tieto spôsoby – domáce ošetrenie a medicínske procedúry.

Najlepšia prírodná starostlivosť o vertikálne vrásky - fajčiarske vrásky​​

Tu je niekoľko najlepších prirodzených spôsobov ako sa zbaviť hlbokých vertikálnych vrások v okolí úst.

Odstraňovanie odumretej pokožky

Odstraňovanie odumretej pokožky z tváre je jedným z najdôležitejších aspektov starostlivosti o pleť a časom môže dramaticky zmeniť vzhľad pokožky. V okolí úst sa pomáha zbaviť mŕtvych, suchých kožných buniek, a odkrýva tak čerstvejšiu, mladšie vyzerajúcu pokožku. Umývajte si pokožku v oblastí úst jemným exfoliačným čistiacim krémom. Okamžite sa tieto vertikálne vrásky zjemnia. Taktiež pery ostanú hydratované, len v prípade ak sú zbavené mŕtvych buniek.

Hydratačný krém

Prirodzená starostlivosť o vertikálne vrásky začína so správnou hydratáciou pokožky. Udržujte vaše pery a pokožku v okolí hydratovanú, aby ste sa tak zbavili vrások, či fajčiarskych vrások. Dnes existuje veľa skvelých, nočných, spevňujúcich krémov. Aplikujte ho na tvár a krk, krúživými pohybmi proti smeru hodín ho vmasírujte do pokožky a obzvlášť venujte pozornosť oblasti v okolí pier. Použite tento krém každú noc pred tým ako pôjdete spať.

Tvárové cvičenie pre oblasť úst

Pravidelné cvičenie tvárových cvikov pre oblasť úst je jedným z najlepších prirodzených spôsobov ošetrenia a starostlivosti o pleť v boji proti vertikálnym vráskam. Tieto cviky môžete vyskúšať na redukovanie vertikálnych vrások. Našpúľte ústa. Nezatvárajte ústa ani nezatínajte zuby. Položte váš ukazovák na stred vrchnej pery a jemne ťukajte. Predstavte si, že sa snažíte zlomiť ceruzku medzi vašimi perami, ktorá je presne pod vašim ukazovákom. Vykonávajte tento cvik jednu minútu. Toto cvičenie spevňuje a zväčšuje pery a taktiež redukuje vertikálne vrásky.

Opaľovacie krémy

UV lúče sú najväčší prispievateľ predčasného starnutia a vertikálnych vrások. Ultrafialové žiarenie preniká do vrstiev pokožky. Obe, UVA a UVB lúče spôsobujú poškodenie pokožky, ktoré môže viesť k vzniku vrások a ovisnutej pokožky, takže je dôležité udržiavať pokožku v okolí úst chránenú. Najlepší spôsob ako poskytnúť ochranu perám pred slnečnými lúčmi, je natierať ich rúžom, leskom alebo farebným balzamom na pery, ktorý obsahuje ochranný faktor SPF 30 a vyššie.

Krém na ústne vrásky

Na hlboké vertikálne vrásky aplikujte krém proti vráskam. V súčasnosti existuje na trhu veľké množstvo krémov, ktoré sľubujú, že vás zbavia vrások. Vyberte si najlepšie krémy na ústne vrásky, ktoré pomáhajú hydratovať vašu pokožku a zbavia vás hlbokých vrások, a zároveň vás ochránia pred vznikom nových. Vyberte si taký krém, ktorý obsahuje hydroxy kyseliny. Sú to prirodzene vyskytujúce sa kyseliny, ktoré odstraňujú vrchnú pokožku mŕtvych buniek a tým odhaľujú mlado vyzerajúcu pokožku v okolí úst. Pomôže to vyživovať vašu pokožku a ochráni vás pred novými vráskami. Alfa hydroxy kyseliny sú spolu s retinolom a ostatnými pokožku vyživujúcimi zložkami, najefektívnejší prostriedok na eliminovanie vertikálnych vrások v okolí úst, či fajčiarskych vrások.

Najlepšie kozmetické ošetrenia na vrásky v oblasti úst

Tu sú niektoré z najlepších procedúr, ktoré odstraňujú ústne vrásky a fajčiarske vrásky.

Dermabrázia

Opýtajte sa svojho dermatológa na mikrodermabráziu. Dermabrázia dnes vykazuje skvelé výsledky v boji proti vráskam v okolí úst, ako aj fajčiarskych vrások. Dermabrázia je mechanické vyhladenie povrchu kože. Zahŕňa brúsenie povrchovej vrstvy pokožky až k hlbokej vrstve kože. Po tomto zákroku budete možno pociťovať trochu bolesti, podráždenia a opuchu, čo ale v priebehu 1 až 2 týždňov zmizne. Keď sa pokožka zahojí, nová pokožka, ktorá sa objaví na ošetrenom mieste bude hladšia.

Kožné výplne

Vertikálne alebo fajčiarske vrásky môžu byť tiež efektívne redukované ošetrením kožnými výplňami v oblastí pier. Kožné výplne ponúkajú najefektívnejšiu nechirurgickú metódu na ošetrenie fajčiarskych vrások a zvyčajne vyžadujú len veľmi malé množstvo látky vpichnutej do oblasti vrások na vyplnenie kože. Vytvárajú tak mladistvejší vzhľad vyhladením povrchu kože a zmenšovaním fajčiarskych vrások v oblasti pier. Kožné výplne sú jednou z najlepších neinváznych možností ošetrenia vrások, ktoré môžu pomôcť redukovať vrásky v okolí pier a stanú sa prakticky neviditeľné voľným okom.

Chemický peeling

Na zbavenie sa vertikálnych vrások v oblasti pier môžete použiť aj chemický peeling. Dokonca je najlepší na odstránenie fajčiarskych vrások.Táto neinvázna procedúra ošetrenia vrások sa používa ako chemické odstránenie vrchných vrstiev pokožky a na podporu tvorby kolagénu, ktorý zvyšuje elasticitu pokožky, odstraňuje hlboké vrásky a zlepšuje vzhľad a textúru vašej pokožky.

Tieto prírodné recepty a kozmetické ošetrenia efektívne pomáhajú v zbavovaní sa vrások v okolí úst. Pred tým než uskutočníte liečbu, mali by ste prestať fajčiť. Aj keď absolvujete úspešné kozmetické ošetrenie, ktoré eliminuje fajčiarske vrásky, kým budete fajčiť, rýchlo sa vrátia. Pre kozmetické ošetrenia na odstránenie vrások v okolí úst a fajčiarskych vrások sa rozhodnite iba ak sa chystáte skončiť s fajčením.

Čítajte ďalej Vrásky u mužov
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac