Acai berry – superstar vo svete ovocia!

Posledná úprava 09.01.2018

Acai berry bolo viac krát vyhlásené za jednu zo superpotravín. Mnohí ho chcú vyskúšať a zistiť, prečo sa stalo jedným z najpopulárnejších zdravých jedál na svete. Celebrity sa nechali vidieť ako pijú šťavu z acai. Športovci profitujú zo živín tohto ovocia v doplnkoch výživy. Odkedy bolo acai témou v Oprah šou, jeho popularita stúpa, čo viedlo k tomu, že o acai sa hovorí viac, dokonca aj v správach.

Existuje mnoho foriem acai - pilulky, prášky a nápoje. Dôležité je pri týchto doplnkoch, ako aj všetkých ostatných, mať na pamäti, že potrebujete nájsť 100% organické acai produkty. Bohužiaľ, existuje veľa zdrojov, ktoré produkujú falošné tvrdenia. Sľuby o úspechu zo dňa na deň a rýchlom chudnutí možno nájsť takmer kdekoľvek.

Je to však jednoduché. Neexistuje žiadna zázračná pilulka. Jediná vec, ktorá naozaj funguje, je zaradiť do svojho jedálnička zdravé potraviny a doplnky. To, spolu s cvičením, môže mať za následok trvalý úbytok na váhe a dlhodobé zdravie.

Tu nájdete  presné informácie o acai, ale tiež zistíte ako môžu byť acai bobule súčasťou Vašej zdravej výživy a ako Vám môžu pomôcť schudnúť.

Výhody acai berry pre zdravie

Zostavili sme zoznam najdôležitejších výhod acai berry. Existuje niekoľko dôvodov, pre ktoré by ste mali začleniť acai berry do svojho jedálnička. Dôvodom číslo jedna, prečo by ste to pravdepodobne mali urobiť, sú jeho prínosy pre zdravie.

Zdravé srdce

Acai Berry je považované za zdravé pre srdce vďaka vysokému obsahu antioxidantov. Tieto zložky znižujú zápal, zvyšujú hodnoty oxidu dusnatého a posilňujú kapiláry.

Medzi výhody acai berry patrí tiež vysoký obsah mastných kyselín, ako je omega-3. Omega-3 je spájaná so širokou škálou zdravotných výhod.

Niekoľko štúdií ukázalo, že tieto mastné kyseliny môžu znížiť hladinu triglyceridov, znižujú riziko abnormálneho srdcového rytmu a mierne znižujú krvný tlak. Toto ovocie dodáva vysoké množstvo oboch týchto prvkov zdravých pre srdce.

Chudnutie

Acai berry sa často spája s chudnutím. Toto ovocie má niekoľko vlastností, ktoré naozaj podporujú zdravé chudnutie.

Zistilo sa, že acai má prirodzené vlastnosti, ktoré urýchľujú metabolizmus a pomáhajú spaľovať tuk. Kombinácia vysokého obsahu bielkovín, vlákniny, mastných kyselín a antioxidantov podporuje chudnutie.

Je všeobecne známe, že ovocie s vysokým obsahom antioxidantov podporuje chudnutie. Acai berry sa považuje za ovocie s najvyšším množstvom antioxidantov na svete. Zaradenie tohto ovocia do zdravej stravy skvele napomáha chudnutiu.

Boj proti starnutiu

Ďalšou z výhod acai berry je jeho schopnosť pomôcť spomaliť proces starnutia. Acai berry je plné antioxidantov a antioxidanty urobia s Vašou pokožkou zázraky – budú bojovať proti príznakom starnutia spôsobených vráskami a stareckými škvrnami.

Omega-3 mastným kyselinám sa pripisuje schopnosť pomôcť hebkosti a vzhľadu pokožky. Veľké množstvo omega-3 v strave bojuje proti bunkovému procesu starnutia tým, že udržuje kožné bunky silné a vlhké. Tiež znižuje zápal, ktorý prispieva k procesu starnutia.

Zlepšenie krvného obehu

Zdá sa, že acai má nespočetné množstvo zdravotných výhod a zlepšenie krvného obehu je ďalšie na zozname. Zaradenie acai berry do stravy má zlepšiť krvný obeh a celkové kardiovaskulárne zdravie.

Toto ovocie obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú telu zbaviť sa škodlivých toxínov a voľných radikálov. Odstránenie škodlivých toxínov z tela zlepšuje krvný obeh a celkový zdravotný stav.

Zlepšenie mentálnych funkcií

Acai je tiež známe tým, že zlepšuje mentálne funkcie. Zlepšuje krvný obeh v mozgu, čo vedie k zlepšeniu myslenia.

Zvýšené množstvo energie

Acai Berry je prírodný zdroj energie v dôsledku vysokého množstva vitamínov a antioxidantov, ktoré obsahuje. Acai berry je tiež bohaté na sacharidy, ktoré telo spáli a premení na energiu.

Okrem toho, acai berry podporuje celkové zdravie, ktoré hrá úlohu pri zvyšovaní množstva energie. Odborníci veria, že acai berry pomáha telu zvýšiť množstvo energie prirodzeným a bezpečným spôsobom.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy