Acai berry – superstar vo svete ovocia!

Posledná úprava 21.12.2022

Acai berry bolo viac krát vyhlásené za jednu zo superpotravín. Existuje mnoho foriem acai - pilulky, prášky a nápoje.

Výhody acai berry pre zdravie

Zdravé srdce

Acai Berry je považované za zdravé pre srdce vďaka vysokému obsahu antioxidantov. Tieto zložky znižujú zápal, zvyšujú hodnoty oxidu dusnatého a posilňujú kapiláry. Medzi výhody acai berry patrí tiež vysoký obsah mastných kyselín, ako je omega-3. Omega-3 je spájaná so širokou škálou zdravotných výhod.

Tieto mastné kyseliny môžu znížiť hladinu triglyceridov, znižujú riziko abnormálneho srdcového rytmu a mierne znižujú krvný tlak.

Chudnutie

Acai berry sa často spája s chudnutím. Toto ovocie má niekoľko vlastností, ktoré naozaj podporujú zdravé chudnutie.

Zistilo sa, že acai má prirodzené vlastnosti, ktoré urýchľujú metabolizmus a pomáhajú spaľovať tuk. Kombinácia vysokého obsahu bielkovín, vlákniny, mastných kyselín a antioxidantov podporuje chudnutie.

Je všeobecne známe, že ovocie s vysokým obsahom antioxidantov podporuje chudnutie. Acai berry sa považuje za ovocie s najvyšším množstvom antioxidantov na svete. Zaradenie tohto ovocia do zdravej stravy skvele napomáha chudnutiu.

Boj proti starnutiu

Ďalšou z výhod acai berry je jeho schopnosť pomôcť spomaliť proces starnutia. Acai berry je plné antioxidantov a antioxidanty urobia s pokožkou zázraky – budú bojovať proti príznakom starnutia spôsobených vráskami a stareckými škvrnami.

Omega-3 mastným kyselinám sa pripisuje schopnosť pomôcť hebkosti a vzhľadu pokožky. Veľké množstvo omega-3 v strave bojuje proti bunkovému procesu starnutia tým, že udržuje kožné bunky silné a vlhké. Tiež znižuje zápal, ktorý prispieva k procesu starnutia.

Zlepšenie krvného obehu

Toto ovocie obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú telu zbaviť sa škodlivých toxínov a voľných radikálov. Odstránenie škodlivých toxínov z tela zlepšuje krvný obeh a celkový zdravotný stav.

Zlepšenie mentálnych funkcií

Acai je tiež známe tým, že zlepšuje mentálne funkcie. Zlepšuje krvný obeh v mozgu, čo vedie k zlepšeniu myslenia.

Zvýšené množstvo energie

Acai Berry je prírodný zdroj energie v dôsledku vysokého množstva vitamínov a antioxidantov, ktoré obsahuje. Acai berry je tiež bohaté na sacharidy, ktoré telo spáli a premení na energiu.

Okrem toho, acai berry podporuje celkové zdravie, ktoré hrá úlohu pri zvyšovaní množstva energie. Acai berry pomáha telu zvýšiť množstvo energie prirodzeným a bezpečným spôsobom.

Acai berry - nutričné fakty

Acai berry a antioxidanty

Antioxidanty sú účinné zložky potrebné na zničenie voľných radikálov v tele. Voľné radikály sú známe tým, že spomaľujú metabolizmus a tiež urýchľujú proces starnutia.

  • Acai bobule obsahujú vysoké množstvo antioxidantov.
  • Acai obsahuje desaťkrát vyššie množstvo antioxidantov ako hrozno a dvakrát vyššie množstvo ako čučoriedky.
  • Acai Berry má tiež tridsaťnásobne vyššiu úroveň antioxidantov ako červené víno.
  • Acai Berry je bohaté na antioxidanty známe ako antokyaníny.
  • Acai bobule obsahujú tiež proanthokyanidíny a malé množstvo resveratrolu.

Podľa všetkých dostupných informácií je acai berry najbohatším ovocím na antioxidanty na našej planéte.

Obsah vitamínov a minerálov

Vitamíny sú nevyhnutné pre normálny rast a vývoj. Zistilo sa, že acai berry je bohaté na vitamín A a vitamín C.

Minerály sú látky, ktoré sú potrebné v tele. Minerály ako draslík, vápnik, horčík, meď, železo a zinok sú prítomné acai bobuliach. Nápoje a doplnky výživy z acai berry sú skvelý spôsob, ako dodať telu dennú dávku minerálov, ktoré potrebuje.

Aminokyseliny a množstvo proteínov

Aminokyseliny sú dôležité pre život, a plnia mnoho úloh pri trávení. Acai berry obsahuje 19 rôznych aminokyselín, čo je 7,59% z hmotnosti dužiny plodu.

Aminokyseliny sú stavebnými kameňmi bielkovín. 100 gramov lyofilizovaného (nasucho zmrazeného) acai berry obsahuje 8,1 g bielkovín. To je viac ako priemerne veľké vajce a dokonca aj niektoré výživné tyčinky.

Nenasýtené tuky

Acai je bohaté na nenasýtené tuky. Nenasýtené tuky sú považované za zdravšie ako nasýtené tuky. Bobule sa skladajú z 50 percent tuku, čoho je 73% nenasýtených. Omega 3, Omega 6 a Omega 9 sú niektoré zo “zdravých tukov”, ktoré obsahuje tuk Acai Berry.

Vláknina

Nezabudnite na vlákninu. Acai Berry je plné vlákniny. Vláknina prospieva telu tým, že zníži chuť do jedla, znižuje riziko srdcových ochorení a hrá úlohu pri znižovaní rizika niektorých druhov rakoviny, čo sú len niektoré z jej pozitívnych vlastností.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy