Domov / / Zmiernite výskyt vrások a spom...

Zmiernite výskyt vrások a spomaľte starnutie pleti pomocou týchto šiestich úžasných domácich receptov

Posledná úprava 25.11.2016

Vrásky a starnutie pleti je častý problém, a začína sa už na konci dvadsiatky. Zhoršuje sa, ak pravidelne fajčíte a pijete alkohol. Aj slnko a znečistenie prostredia má na pokožku vplyv a urýchľuje objavovanie sa príznakov starnutia a výskyt vrások.

Existujú niektoré úchvatné domáce recepty, ktoré môžete použiť na zmiernenie vrások a starnutia pleti. A práve tie vám ponúkame.

  1. Masírujte zvrásnenú oblasť pred spaním kokosovým olejom. Zvýšite tak cirkuláciu krvi a pomôžete zmierniť výskyt vrások.
  2. Dajte si na pokožku ananásovú šťavu. Ananás je bohatým zdrojom vitamínu C a antioxidantov. Vitamín C a antioxidanty majú preukázateľný účinok na kožu – teda pôsobia proti starnutiu kože.
  3. Denne si ošetrujte pokožku gélom z aloe vera. Ide o prirodzený zdroj alfa-hydroxykyselín. Tie pomáhajú pri odstraňovaní mŕtvych buniek, jemných línií a vrások, ide hlavne o vrásky okolo očí. Pomáhajú tiež pri stimulácii tvorby kolagénu, ktorému vďačí pokožka za pevnosť a v konečnom dôsledku odstraňuje vrásky.
  4. Doprajte svojej tvári dobrú relaxačnú masáž tváre. Môžete použiť olivový olej alebo ananásový masážny krém.
  5. Natrite si na tvár roztlačený banán, jednu z najúčinnejších prírodných zložiek známych schopnosťou zlepšiť kvalitu pleti a zmierniť vrásky.
  6. Aj rajčinová šťava zmiešaná s medom pomáha pri redukcii vrások, stačí ju natrieť na časť tváre, na ktorej sú badateľné vrásky.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac