Zmiernite výskyt vrások a spomaľte starnutie pleti pomocou týchto šiestich úžasných domácich receptov

Posledná úprava 05.10.2022

Vrásky a starnutie pleti je častý problém, a začína sa už na konci dvadsiatky. Zhoršuje sa, ak pravidelne fajčíte a pijete alkohol. Aj slnko a znečistenie prostredia má na pokožku vplyv a urýchľuje objavovanie sa príznakov starnutia a výskyt vrások.

Existujú našťastie domáce recepty, ktoré môžete použiť na zmiernenie vrások a starnutia pleti. A práve tie vám ponúkame.

  1. Masírujte zvrásnenú pleť pred spaním kokosovým olejom. Zvýšite tak cirkuláciu krvi a pomôžete zmierniť výskyt vrások.
  2. Dajte si na pokožku ananásovú šťavu. Ananás je bohatým zdrojom vitamínu C a antioxidantov. Vitamín C a antioxidanty majú preukázateľný účinok na kožu – teda pôsobia proti starnutiu kože.
  3. Denne si ošetrujte pokožku gélom z aloe vera. Ide o prirodzený zdroj alfa-hydroxykyselín. Tie pomáhajú pri odstraňovaní odumretých buniek, jemných línií a vrások, ide hlavne o vrásky okolo očí. Pomáhajú tiež pri stimulácii tvorby kolagénu, ktorému vďačí pokožka za pevnosť a v konečnom dôsledku odstraňuje vrásky.
  4. Doprajte svojej tvári dobrú relaxačnú masáž tváre. Môžete použiť olivový olej alebo ananásový masážny krém.
  5. Natrite si na tvár roztlačený banán, jednu z najúčinnejších prírodných zložiek známych schopnosťou zlepšiť kvalitu pleti a zmierniť vrásky.
  6. Aj rajčinová šťava zmiešaná s medom pomáha pri redukcii vrások, stačí ju natrieť na časť tváre, na ktorej sú badateľné vrásky.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac