Ako sa zbaviť vrások pod očami

Posledná úprava 03.01.2022

Vznik vrások pod očami a ovisnutá pokožka v okolí očí sú viac pravdepodobnejšie keď starnete a vaša pokožka sa stáva tenšou a stráca svoju elasticitu. Vrásky pod očami v skorom veku sa stávajú bežným problémom. Vrásky pod očami a v okolí očí sa môžu objaviť u ľudí so svetlou pokožkou už vo veku 25 rokov, najmä u tých, ktorí sa nadmerne vystavujú slnku. Navyše, faktory ako stres a fajčenie môžu taktiež urýchliť proces predčasného starnutia.

Muži aj ženy dnes hľadajú najlepšie možné riešenia ako sa zbaviť vrások pod očami. Aj keď týmto známkam starnutia sa nedá úplne vyhnúť, môžete urobiť nejaké kroky na redukciu a prevenciu vzhľadu hlbokých vrások pod očami. Domáce recepty, vrátane kombinácie s hydratačnými krémami a olejmi, tvárovými cvičeniami a masážami, môžu udržať pokožku pevnú a hydratovanú, čím sa zmiernia vrásky pod očami a ovisnutá pokožka v okolí očí. Nasledujúce domáce recepty vám pomôžu zbaviť sa vrások pod očami a zastaviť ich rýchly návrat.

Domáce recepty ako odstrániť vrásky pod očami

Existujú prirodzené spôsoby ako sa zbaviť vrások pod očami, opuchnutých očí a vačkov pod očami efektívne. Nižšie spomenuté recepty sú jedny z najlepších domácich receptov na odstránenie vrások pod očami a v okolí očí prirodzenou cestou. Vždy sa najprv odporúča otestovať malý kúsok pokožky, aby ste spoznali reakciu vašej pokožky, pretože pokožka v okolí očí je veľmi jemná.

Vaječné bielka na zbavenie sa vrások pod očami

Jeden domáci recept, ktorý je rýchly a jednoduchý na pomoc proti vráskam v okolí očí a ovisnutej pokožke pod očami je použitie masky z vaječných bielkov. Nanášajte vaječné bielka na vrásky pod očami na dennej báze. Rozmaznaním pokožky pod očami maskou z vaječných bielkov, spomalíte proces starnutia a pokožka ostane vyživená s požadovanými živinami potrebnými pre telo. Vaječné bielka sú známe pre ich schopnosť spevniť pokožku. Okrem pokožky pod očami, môžete aplikovať masku z vaječných bielkov na vaše čelo, krk, pokožku v okolí úst, ruky alebo iné časti tela, na odstránenie hlbokých vrások a jemných línií, a na spevnenie ovisnutej pokožky. Ak budete aplikovať masku z bielkov denne počas niekoľkých týždňov, začnete si všímať obrovské zlepšenia v textúre a tóne vašej pokožky pod očami.

Avokádo na odstránenie vrások pod očami

Avokádo je jeden z najlepších prírodných receptov, ktorý sa venuje vráskam pod očami v mladom veku. Pomáha zlepšovať textúru a tón pokožky a redukuje jemné línie a hlboké vrásky, ktoré sa formujú pod očami. Protizápalové účinky a vlastnosti bojujúce proti vráskam obsiahnuté v avokádach, ich robia skvelou starostlivosťou pre vrásky okolo očí. Avokádová očná maska hydratuje vašu pokožku okolo očí, vďaka prekypujúcim zásobám mastných kyselín. Dobrá hydratácia je dôležitá z pohľadu odvrátenia znakov starnutia pokožky, ako sú hlboké línie a vrásky na tvári a krku. Avokáda dodávajú výživu, ktorá je bohatá na vitamíny B a E. V prípade ak chcete odstrániť vrásky pod očami a v okolí očí, ovisnutú pokožku, opuchnuté oči a tmavé kruhy pod očami, vezmite rozpučené avokádo a aplikujte ho okolo očí. Používajte avokádovú masku ako starostlivosť o vrásky v okolí očí na pravidelnej báze, a na ochranu pred návratom vrások pod očami v budúcnosti.

Uhorková šťava na odstránenie vrások pod očami

Uhorková šťava je jedným z najlepších domácich receptov na liečbu vrások a tmavých kruhov pod očami. Uhorková šťava prirodzene hydratuje a vyživuje pokožku. Uhorky obsahujú vitamín C a kyselinu kávovú. Tieto silné antioxidanty pomáhajú budovať kolagén a elastín a ochraňujú kožné bunky od poškodenia účinkami UV žiarenia. Naneste uhorkovú šťavu pravidelne na pokožku pod očami na minimalizovanie vrások, ovisnutej pokožky v okolí očí, tmavých kruhov a na obnovu unavených a opuchnutých očí.

Ricínový olej na ošetrenie vrások pod očami

Ricínový olej sa nachádza v mnohých najlepších krémoch proti starnutiu a krémoch na pokožku pod oči. Ricínový olej je lacný, a je tak cenovo prístupnou domácou liečbou pre vrásky pod očami a ovisnutú pokožku v okolí očí. Aplikujte pár kvapiek ricínového oleja pod oči cez noc, po vyčistení tváre. Jemne masírujte pokožku v oblastí očí vankúšikmi prstov pre hladšiu a pevnejšiu pokožku v okolí očí.

Citrónová šťava na odstránenie vrások pod očami

Ďalším vynikajúcim domácim receptom na redukovanie vrások pod očami a v okolí očí je citrónová šťava. Na odstránenie očných vrások, suchej pokožky, a tmavých kruhov, zmixujte jednu alebo dve kvapky medu s 2-3 kvapkami čerstvej citrónovej šťavy. Aplikujte zmes na oblasť pod očami na 15 až 20 minút. Taktiež môžete použiť zmes citrónovej alebo paradajkovej šťavy rovnakým spôsobom.

Kokosový olej na odstránenie vrások pod očami

Používanie kokosového oleja na jemné tkanivo v okolí vašich očí je jedným z najlepších domácich receptov na liečbu a prevenciu vrások pod očami, v ich okolí, ovisnutej pokožky okolo očí a vačkov pod očami. Pred tým, ako pôjdete do postele naneste kokosový olej na pokožku v okolí očí, úst, čela, krku a ostatných oblastí, ako pomoc na redukciu vrások a na spevnenie oslabenej pokožky. Denná aplikácia kokosového oleja vám pomôže zbaviť sa suchej pokožky pod očami, spevní oslabenú ovísajúcu pokožku, a odstráni hlboké vrásky pre jemnú a žiarivo vyzerajúcu pokožku.

Ananásová šťava na odstránenie vrások pod očami

Čerstvá ananásová šťava je jednou z najlepších starostlivostí o pleť v domácich receptoch na odstránenie očných vrások, tmavých kruhov a vačkov pod očami. Aplikujte ananásovú šťavu pod oči a nechajte pôsobiť aspoň 20 minút. Pomôže redukovať vrásky pod očami a ich okolí, vrásky z úsmevu, vačky a tmavé kruhy pod očami. Ananásová šťava je prirodzená forma alfa-hydroxy kyselín, u ktorých bolo dokázané, že zjemňujú jemné línie a vrásky. Ananás obsahuje bromelín, enzým, ktorý zbavuje pokožku mŕtvych kožných buniek a nečistôt, a spevňuje oslabenú pokožku pod očami.

Esenciálne oleje na zbavenie sa vrások pod očami

Existuje niekoľko esenciálnych olejov, ktoré môžu byť použité na starostlivosť o očné vrásky. Semienka mrkvy, harmanček, kadidlo, levanduľa a neroli (kvet pomarančovníka horkého) sú jedny z najlepších esenciálnych olejov, ktoré môžu byť použité na odstránenie vrások pod očami. Esenciálne oleje pomáhajú obnovovať pokožku a regenerujú tkanivo na tvári, výsledkom čoho, je hladší, mladšie vyzerajúci vzhľad. Masírovanie pokožky pod očami s použitím esenciálnych olejov je na odstránenie vrások , tmavých kruhov, a vačkov pod očami najlepší.

Strava na starostlivosť o pokožku a na odstránenie vrások pod očami

Strava hrá dôležitú úlohu pre spevnenie oslabenej pokožky pod očami a na redukovanie vrások pod očami. Jemná pokožka v okolí očí je najviac ovplyvnená rozpadom kolagénu, ktorého výsledkom sú vačky a línie pod očami a v ich okolí. Sú určité typy jedál na starostlivosť o pleť, ktoré pomáhajú obnoviť elasticitu a urýchľujú tvorbu kolagénu, čím sa odstránia očné vrásky, starecké škvrny a prirodzene sa spevní ovísajúca pokožka v okolí očí. Jedzte zelenú zeleninu, klíčky, vajcia, ryby, oriešky, papáju, fialovo sfarbené ovocie, aby ste ochránili vašu pokožku pred starnutím a na udržanie pleti pevnej a bez vrások.

Prírodné recepty na zbavenie vrások pod očami potrebujú určitý čas, ale dosiahnete nimi dlhodobý vytúžený výsledok.

Opatrnosť pri starostlivosti o pokožku ako je vyhýbanie sa nadmernému vystaveniu slnku, nosenie slnečných okuliarov, netrieť si pokožku v okolí očí, používanie opaľovacích krémov a krémov na vrásky pod očami, konzumácia čerstvého ovocia a zeleniny sú taktiež ideálne pre redukciu vzniku hlbokých očných vrások a jemných línií v okolí očí.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac