Domov / / Ako odstrániť vrásky z rúk pri...

Ako odstrániť vrásky z rúk prirodzene doma?

Posledná úprava 08.11.2017

Ruky vykonávajú počas dňa mnoho práce a zároveň sú vystavené slnečným lúčom, znečistenému prostrediu, fajčeniu, a v neposlednom rade aj vek je jedným z premenných, ktoré sa podieľajú na vzniku vrások. Dôležitosť, ktorú prikladáme našej tvári, nie je pre naše ruky samozrejmá. Dodržiavame režim starostlivosti o tvár ako čistenie, peeling, nanášanie opaľovacích krémov a ostatné domáce tipy, masky na tvár. No v značnej miere ignorujeme naše ruky.

Vrásky na rukách nie sú neobvyklý problém. Môžu byť spôsobené vekom alebo inými faktormi. Nedostatočná starostlivosť o ruky môže viesť k vzniku vrások. Ak sa chcete zbaviť vrások natrvalo, skúste niektoré domáce recepty pre starostlivosť o pokožku rúk. Odkedy sa so zvyšujúcim vekom začne nadmerne strácať kolagén prítomný v našej pokožke, vrásky začnú byť viditeľné na rukách a bez veľkého omeškania aj na iných častiach tela. Mať vrásky je prirodzené a je to biologický proces. Ale u niekoho začne takéto starnutie oveľa skôr. Urýchlený proces majú na svedomí voľné radikály, rovnako ako aj UV žiarenie.

Aplikujte hydratačný krém

Strata vlhkosti spôsobuje stratu elasticity, čo následne vedie k vzniku vrások na rukách. Nanášanie hydratačného krému na noc upokojuje vašu pokožku, dodáva jej jemnú textúru a udržiava vrásky jemné a pod kontrolou. Pokožku denne hydratujte a zabránite vzniku nových vrások.

Ošetrenie olejmi

Viete, že ľudia s mastnou pokožkou sú menej náchylní na starnutie a vznik vrások? Doprajte svojim rukám žiarivý a mladistvý vzhľad aplikáciou olejov, ktoré vyhovujú vášmu typu pokožky ako je kokosový, olivový, sezamový, ricínový alebo iný olej podľa vášho výberu a nechajte ho pôsobiť na rukách najmenej jednu hodinu.

Dokonca ho môžete aplikovať na noc a ráno sa len umyjete. Je isté, že zmeny časom určite uvidíte, nakoľko oleje majú tendenciu preniknúť hlboko do kožných buniek, ktoré redukujú vznikajúce vrásky a zabraňujú tvorbe nových.

Peeling

Ako peeling môžete použiť približne gram hrubej múky, ktorý v kombinácii s olejmi robí skutočne divy. Prípadne sa inšpirujte inými domácimi pílingami na ruky.

Cvičenie

Možno si myslíte, že cvičenie nemá s vráskami žiadny súvis, ale áno, má – cvičenie skutočne úžasne zlepšuje prúdenie krvi nielen v rukách a chráni ich pred vznikom vrások.

Vystavenie slnku

Chráňte vaše ruky nosením rukavíc a vyhnite sa prílišnému vystaveniu sa slnečným lúčom. Predtým než vyjdete von, nanášajte na chrbát rúk a dlane opaľovací krém.

Kuchynské triky ako odstrániť vrásky z rúk

  • Vytlačte polovicu citrónu + pridajte lyžicu cukru

Vmasírujte túto zmes krúživými pohybmi do pokožky rúk. Nechajte zaschnúť na 15 minút a potom zmyte vodou. Citrón pôsobí skvele na zjemnenie opálenia, stareckých škvŕn, špiny a jemných vrások na rukách, zatiaľ čo cukor funguje ako peeling.

  • Polovica citrónu + 2 lyžice mlieka

Natrite ruky touto zmesou a po 20 minútach opláchnite. Mliečne produkty majú proti-starnúce vlastnosti, ktoré hydratujú pokožku, kým citrón zjemňuje slnečné opálenie, špinu a ostatné nečistoty z rúk.

  • Natrite na ruky paradajkový džús. Nechajte ho zaschnúť a opláchnite.

Skvelý nápad

Ak ste ale veľmi lenivý starať sa o svoje ruky, potom všetko čo musíte urobiť je, že keď si budete natierať tvár čímkoľvek – hydratačným krémom, opaľovacím krémom, či doma vyrobenou maskou – aplikujte ho zároveň aj na vaše ruky. Tento trik robí divy a skutočne môže pomôcť dodať vašim rukám mladší, jemnejší a žiarivejší vzhľad.

Spôsoby ako odstrániť vrásky prirodzene

Je veľa drahých a rovnako aj nebezpečných metód, ktoré sú dostupné ženám na celom svete, v snahe dosiahnuť pleť bez vrások. Niektoré z týchto metód zahŕňajú kožné výplne, botoxové injekcie atď. To možno spôsobí dočasné vyhladenie vrások, no má to aj hazardnú a odvrátenú stránku. V budúcnosti vaša pokožka bude vyzerať horšie ako teraz. Bude pre vás prospešné ak skúsite niektorý z prírodných receptov.

Ananás

Ovocie bohaté na vitamín C je pre vašu pleť veľmi prospešné. Pôsobí skutočne skvelo ak bojujete proti vráskam. Aplikácia ananásovej drene na vašu pleť a tvár v oblasti skorých vrások, udrží vašu pleť dlhšie bez tohto problému. Ďalším spôsobom je vziať ananásový džús a krúživými pohybmi ho aplikovať na pokožku rúk. Je to skvelý recept na opálenú pokožku a na úplne odstránenie vrások z rúk.

Banán

Banán je jedným z najbežnejších ovocí dostupných v supermarketoch, ktoré je bohaté na železo a ostatné dôležité minerály. Všetko, čo potrebujete urobiť na obmedzenie vrások na pokožke je najprv banán rozpučiť v miske. Môžete použiť buď vidličku alebo vlastnú ruku. Rovnako môžete použiť aj ručný mixér. Mixujte až pokiaľ banán nedostane krémovú konzistenciu. Následne aplikujte na pokožku na rukách, kde máte vrásky. Nešúchajte si ruky, až pokým banán na nich úplne nezaschne, čo potrvá asi hodinku a pol. Dužinu potom môžete umyť a pocítite rozdiel.

Uhorka

Čerstvá uhorka by vo vašej domácnosti mala byť samozrejmosťou. Je bežne konzumovaná ako príloha k jedlám a dokonca jedinci, ktorí sa starajú o svoje stravovanie, jedia uhorku ako každodenný základ ako zostať fit. Toto osobité ovocie je tiež dôležité pre vašu pokožku. Vezmite z chladničky čerstvú uhorku a nakrájajte ju na kolieska. Tie potom poprikladajte na ruky, kde máte vrásky. Vaša pokožka bude jemná, hladká a vrásky zmiznú.

Olivový olej

Určite ste počuli o nesmiernych výhodách olivového oleja v rozličných oblastiach. Tak ako poskytuje výživu vašej pleti, bolo dokázané, že tento olej rovnako dobre odstraňuje z pokožky vrásky. Musíte ho ale aplikovať pravidelne buď pred spaním alebo pred kúpeľom. Masírovaním miest, kde máte vrásky týmto olejom robí skutočne zázraky. Olivový olej môžete použiť aj na varenie - ostanete dlhšie zdravý a krásny.

Červený melón

Odrežte kúsok melóna a pritlačte ho na pokožku v miestach kde máte vrásky. Nechajte pôsobiť 5-7 minút. Pokožku potom umyte so studenou vodou a dosiahnete tak čerstvú a hydratovanú pokožku bez vrások. Pre lepšie výsledky, opakujte tento postup dvakrát za týždeň.

Ryža

Ak máte celú ryžu, urobte z nej pomocou mlynčeka prášok, alebo dnes už ľahko dostanete ryžový prášok aj v obchode. Aby ste vytvorili účinnú masku potrebujete zmiešať tento prášok s približne jednou lyžicou rúžovej vodou a mlieka. Následne natrite túto zmes na pokožku, čo môže ísť ľahšie s trochou vody. Nechajte pôsobiť 20 minút, umyte s teplou vodou a užite si pocit krásy bez vrások.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac