Zemiaková maska na tvár - 7 rôznych spôsobov ako využiť zemiak v starostlivosti o pleť

Posledná úprava 16.03.2022

Jedným z prírodných darov vhodných na starostlivosť o pleť je aj skromný zemiak, jeden z najšikovnejších a zároveň najpodceňovanejších trikov na pleť. Zemiak je ľahko dostupný všade a po celý rok, dokážete si ich dopestovať aj vo svojej záhradke. Pozitívne účinky tohto kozmetického produktu, ktorý nám dala príroda sú neoceniteľné! Môžete ich nakrájať, ostrúhať alebo odšťaviť, zemiaky sú prospešné v každom prípade. Nie sú skvelé iba pre vaše zdravie ale aj pre vašu pokožku. Pozrite sa, ako na to:

Zemiaky na tmavé kruhy pod očami

O tomto už počulo možno mnoho z nás. Zemiaky sú známe tým, že pomáhajú zmierniť tmavé kruhy pod očami. Môžete zemiaky nakrájať na plátky a aplikovať pod oči. Môžete taktiež použiť zemiakovú šťavu a jemne aplikovať okolo očí na miesta, kde máte tmavé kruhy. Oba spôsoby sú účinné, ale neprechádzajte zemiakom po pokožke s prílišnou silou. Pre najlepší účinok opakujte tento postup každý večer pred spaním. Pravidelným používaním totiž dosiahnete požadovaný výsledok.

Zemiaková maska na tvár ako píling na tvár

Áno môže sa vám to zdať prekvapivé, ale zemiaky sa používajú aj ako píling. Nastrúhajte jeden zemiak (nie na príliš jemné kúsky) a zmiešajte s citrónovou šťavou. Použite zmes ako peelingovú masku. Môžete nechať pôsobiť na tvári 15 až 20 minút. Zmesou si jemne premasírujte tvár a zmyte vlažnou vodou. Táto zmes vám pomôže pokožku exfoliovať bez neželanej bolesti a podráždenia, ku ktorým dochádza pri iných exfoliačných produktoch.

Zemiaková maska na opuchnuté oči

Trápia vás každé ráno nepekne opuchnuté oči? Zemiaky sú na opuchnuté oči rovnako účinné ako uhorky. Všetko, čo potrebujete spraviť je ,nakrájať zemiaky na plátky a nechať cez noc v chladničke. Nasledujúce ráno si plátky aplikujte na oči na 10 minút. Pravidelným používaním zmiernite ranné opuchnutie v okolí očí.

Zemiaková maska na tvár a tonizácia pleti

Zemiaková šťava je prírodným tonizačným roztokom pre ľudí, ktorí túžia po krásnej pleti. Tento tonizačný prípravok môžete kľudne zaradiť do vašej večernej starostlivosti o pleť. Postup už asi poznáte, umyte si tvár, exfoliujte, opláchnite, aplikujte toner a použite hydratačný krém. Šťava zo zemiaku vám pomôže pleť tonizovať bez vedľajších účinkov. Ak ste príliš lenivý na dodržiavanie postupu, jednoducho si nakrájajte zemiak a aplikujte na tvár po jej umytí. Na rozdiel od iných tonerov tento roztok nie je zmesou rôznych chemikálii, je naopak asi najbezpečnejším tonerom na pleť.

Zemiaková maska na tvár na zosvetlenie pokožky

K tomuto netreba viac hovoriť, už totiž vieme, že zemiak si poradí s odstránením tmavých kruhov pod očami a pleť príjemne tonizuje. Zemiak môžete aplikovať aj na krk, ramená, ruky, nohy i chodidlá. Pre lepšiu aplikáciu ho môžete zmiešať s tvarohom, ten vám taktiež pomôže zlepšiť zosvetľujúci účinok. Neoplachujte si tvár okamžite, ale zmes nechajte na pleti pôsobiť minimálne 15 minút. Účinok môžete zbadať skôr než by ste čakali.

Zemiak na spálenie pokožky od slnka

Nemôžte predsa dávať za vinu slnku, že svieti príliš ostro, ani nemôžte ostať po celý čas zavretý doma. Nemusíte sa obávať! Príroda nám darovala výbornú koreňovú zeleninu, ktorá pomáha so spáleninami od slnka. Na postihnuté miesta môžete pre okamžitú úľavu aplikovať zemiakovú šťavu alebo zemiak nastrúhať. Najlepší účinok získate ak zemiak aplikujete na spálenú pokožku tesne po vystavení sa slnku. Upokojujúci účinok vám pomôže ochladiť spálené miesta a vyhnete sa aj možnému stmavnutiu pokožky.

Zemiaková maska na tvár na akné

Šťava zo zemiaku sa považuje za jedno z najlepších prírodných riešení na akné. Odšťavte šťavu z jedného zemiaku a aplikujte ju priamo na postihnuté miesta. Pre najlepší výsledok aplikujte šťavu na pleť najmenej dvakrát denne. Nemôžte však očakávať okamžitý výsledok, ale pravidelným používaním po dobu 1 až 2 mesiacov spozorujete pozitívny účinok v zmiernení jaziev z akné. Držte sa tohto postupu pre zbavenie sa a prevencii vzniku jaziev po akné.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa



Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac