Votrite si čerstvo rozkrojenú rajčinu do pokožky, výsledok uvidíte už po niekoľkých sekundách

Posledná úprava 04.10.2022

Tento kozmetický trik je tak jednoduchý a ľahký, že ho budete milovať. V jednoduchosti je krása! Či už ide o vrásky, akné alebo suchú pokožku. Áno, stačí rozkrojiť rajčinu a 2 až 5 minút si ňou trieť tvár. Hotovo…

Čo sa stane?

Akné – kyseliny salicylová a alfa-hydroxykyseliny, ktoré sa nachádzajú v rajčinách, sú na akné veľmi dobré. Ničia baktérie, ktoré šíria akné a súčasne opravujú poškodenú pokožku.

Suchá koža – rajčiny sú bohatým zdrojom vitamínu C a lykopénu. Rajčina je v podstate z 95% prírodná tekutina. Pomáha pri hydratácii suchej pokožky a udržuje prirodzenú vlhkosť v pokožke.

Tmavé škvrny – lykopén a AHA, ktoré rajčiny obsahujú, fungujú aj ako prírodné bielidlo. Čistia upchaté póry a odstraňujú pigmentáciu z kože.

Vrásky – lykopén, vitamín E a vitamín C z rajčinovej šťavy zvyšujú pružnosť pokožky. Stimulujú kolagénové vlákna a odstraňujú vrásky a známky starnutia z kože.

Odtieň pleti – kyslý charakter rajčinovej šťavy umožňuje vymyť mŕtve bunky, opálenie a iné nečistoty z kože. Rajčiny boli už od pradávna používané ako prostriedky na tónovanie pleti a bielidlo na pleť.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac