Domov / / / / Užitočné tipy, ako vyzerať mla...

Užitočné tipy, ako vyzerať mladšie

Posledná úprava 11.10.2017

Malé zmeny vo výbere mejkapu a šiat vám môžu skutočne ubrať niekoľko rokov. Nie je potrebné míňať kopec peňazí, aby ste dostávali komplimenty za svoj nový a sviežejší vzhľad.

Starostlivo voľte farbu vlasov

Neexperimentujte s extrémnymi módnymi výstrelkami. Príliš vyblednuté vlasy strácajú zlatavý podtón blond vlasov, ktorý vám dopomáha k vzhľadu mladej a krásnej ženy. Príliš tmavé vlasy, ktoré sa nehodia k vašej pleti, pôsobia rovnako neprirodzene.

Rozjasnite tvár pomocou korektora

Korektor nemusíte používať iba na kruhy pod očami. Opatrne ho naneste na vnútorné aj vonkajšie kútiky oka, aj na vonkajšiu stranu nozdier či na okraje pier. Ide o trik, ktorý používajú vizážisti a filmoví maskéri. Prisahajú, že vám určite uberú niekoľko rokov.

Vyhýbajte sa mejkapu v prášku

„Suchý“ mejkap vás robí staršou a vysušuje pleť. S pribúdajúcimi rokmi pleť tvorí menej tuku, preto je dôležité používať hydratujúci mejkap. Začnite tiež používať farebné hydratačné krémy s rozjasňujúcim účinkom. Aj bronzery a lícenky by mali mať krémovú konzistenciu. Vaša tvár bude krásne žiariť.

Voľte tie správne nohavičky

Nielen líčka na tvári s pribúdajúcim vekom klesajú. Podobný osud má aj váš zadok, ako starneme, stráca svoju pevnosť a pružnosť. Ľahko to však môžete zakamuflovať tými správnymi nohavičkami. Voľte také, ktoré obsahujú aspoň 2% elastínu. Ak majú nohavičky viac ako 98% bavlny, ľahko sa natiahnu, takže nemôžu dostatočne „nadvihnúť“ váš zadok.

Zažiarte pomocou vlasov

Roky farbenia a chemického ošetrovania môže vaše vlasy veľmi vysušiť, takže pôsobia ako bez života. Nahraďte jas leskom na vlasy alebo použite sérum na dennú starostlivosť o vlasy.

Nájdite podprsenku, ktorá vám sadne

Nezameriavajte sa iba na číslo a písmeno na štítku. Dobrá podprsenka má nadzdvihnúť prsia, narovnať chrbát, budete tak pôsobiť štíhlejšie.

„Zosvetlite“ svoje pery

Faktom je, že aj tie najšťavnatejšie pery s pribúdajúcim vekom strácajú na objeme. Tmavé a matné rúže to iba zvýrazňujú. Preto voľte svetlejšie odtiene a lesky. Čím ste staršia, tým by mali byť hustejšie.

„Nadzdvihnite“ svoje oči

Aby ste skorigovali poklesnuté viečka, skúste trik maskérov a vizážistov. Na kraj mihalníc naneste svetlejšie očné tiene, na oblúk pod obočím naneste tmavé tiene. Riasenku na spodné riasy už nedávajte.

Zvýraznite si líčka

S pribúdajúcim vekom vidno „únavu materiálu“ aj na líčkach. Aby ste to vylepšili aspoň vizuálne, môžete ich zvýrazniť svetlejšou farbou či mejkapom.

Osviežte a okoreňte svoj štýl niečím neočakávaným

Do svojho osvedčeného štýlu doplňte vždy niečo neočakávané. Napríklad zaujímavú brošňu, ak sa chystáte do práce. Alebo si dajte klasické sako, ak máte na sebe niečo výstredné. Ukážete tak otvorenosť voči rôznych vplyvom, ktoré pôsobia mladistvo.

Ako zvýrazniť a vyplniť malé pery

Vykreslite ich ceruzkou vo farbe vašich pier. Neprekračujte prirodzené okraje pier. Potom naneste rúž so svetlejším odtieňom. Vyhnite sa tmavej ceruzke!

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Užitočné tipy, ako vyzerať mladšie Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac