Suché kefovanie - Ako kefovať nasucho a prečo je to také účinné?

Posledná úprava 23.11.2022

Suché kefovanie pokožky primárne slúži na detoxikáciu tela. Je pravdou, že suché kefovanie kože raz až dvakrát denne s jemnou avšak pevnou kefou je bežnejšie počas detoxu, no bežní používatelia a fanúšikovia hlásia viac pozitívnych účinkov, ak sa suché kefovanie kože stane permanentným zvykom – a to od odstraňovania odumretých kožných buniek až po podporu vzhľadu pokožky a podporu trávenia.

Stimulácia lymfatického systému je jadrom všetkých pozitívnych účinkov suchého kefovania. Lymfatický systém je zodpovedný za zber a transport odpadu do krvi. Suché kefovanie dokáže stimulovať lymfatický systém, keďže stimuluje a posilňuje pokožku.

Dlhé kefy vám umožnia dostať sa k ťažko dosiahnuteľným miestam tela ako je stredná časť chrbta a naopak malé kefy vám presne sadnú do dlane, čím sa vám budú ľahko používať.

Kefovanie nasucho je jednou z tých nezvyčajných vecí, ktoré sú rovnako príjemné keď ich vykonávate sami a ľahko to môžete zaradiť do vašej rutiny. Mnoho expertov odporúča kefovať nasucho skôr ráno než pred spaním, keďže vás to vie nabudiť. Niektorí ľudia používajú iba samotnú kefu, iní na kefu pred použitím aplikujú trochu telového oleja. Ak budete na kefu aplikovať telový olej, pred kefovaním kože sa osprchujte. Ak sa pred kefovaním kože neosprchujete, osprchujte sa potom a následne na pokožku aplikujte olej alebo krém. Kefovanie na sucho je taktiež skvelé v kombinácii s klasickou alebo parnou saunou.

Ak sa do toho rozhodnete pustiť sami, začnite od chodidiel a pokračujte až smerom k hrudi. Podobne, ak začnete na rukách, smerujte od dlaní a vyššie. Zvoľte pevné, krátke ťahy smerom nahor alebo kruhové pohyby. Na bruchu zvoľte pohyb v protismere hodinových ručičiek. Drsná exfoliácia nemá nikdy zmysel Uistite sa, že na pokožku nebudete príliš tlačiť a nebudete používať príliš tvrdú kefu. Každý typ kefovania či exfoliácie by mal byť jemný a nemal by poškodiť pokožku. Sú kefy, ktoré sú natoľko tvrdé, že sa na pokožku používať jednoducho nemôžu, pretože pleti škodia. Zvoľte kefu so stredne mäkkými kaktusovými štetinami pre jemnosť; pokožka by nikdy nemala byť oškrabovaná a poškodzovaná.

Obetujte kefovaniu nasucho 3 až 5 minút. Zvýšená cirkulácia a exfoliácia, ktoré sú stimulované pravidelným kefovaním tiež pomáhajú zjemniť vzhľad celulitídy.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy