Celulitída – ako ju potlačiť a podporiť si sebavedomie?

Posledná úprava 23.11.2022

Celulitída sa týka všetkých žien, a ak vám genetika nadelila viac, než by ste chceli, patrí k tým veciam, ktoré musíte jednoducho prijať. Čo spôsobuje tieto jamky podobné pomarančovej kôre? Keď tukové bunky tlačia proti pokožke, väzivové tkanivo, ktoré spája kožu so svalmi, je ťahané smerom nadol. Tým sa vytvorí príznačná hrbolatá koža. A hoci sa celulitídy nedá zbaviť úplne, poradíme vám niekoľko jednoduchých vecí, ktoré môžete urobiť pre zmiernenie jej výskytu.

Roztopte tuk pomocou kardia

Celulitída je typ tuku a osvedčený spôsob, ako sa tuku zbaviť, je spáliť ho. Intenzívne kardio cvičenia ako beh, bicyklovanie, turistika, alebo tréningy kardia sú vašou najväčšou zbraňou. Nezabúdajte však, že znížiť celkové percento telesného tuku môže trvať aj niekoľko mesiacov, až potom zbadáte rozdiel aj na pokožke.

Spevnite sa

Keď už zmenšíte objem telesného tuku, posilňujte a spevnite svaly tým, že sa zameriate na svoje problémové miesta. Zadná časť stehien a zadok, nohy a brucho, všetky rizikové partie budú vyzerať hladšie. Celulitída a kombinácia kardia s posilňovaním jednoducho nejdú dohromady.

Správne jedzte

Samozrejme, správne stravovanie ide ruka v ruke s udržiavaním správnej hmotnosti. Čím menej tuku na vašom tele bude, tým menej sa bude objavovať celulitída. Zaistite si stravu bohatú na ovocie a zeleninu, chudé proteíny, zdravé tuky a celozrnné výrobky.

Zostaňte hydratovaná

Zredukovať výskyt jamkovitej kože je rovnako jednoduché ako vypiť pohár vody. Zostať hydratovaná zlepšuje textúru pokožky, pretože to vášmu telu pomáha uvoľňovať prebytočnú tekutinu, ktorú by inak zadržovalo.

Riadne sa vyspite

Ak si každú noc dostatočne oddýchnete, je to dobré pre vaše srdce. Kvalitný spánok je prevenciou chorôb, znižuje riziko vysokého krvného tlaku a pomáha pri chudnutí. Ale to nie je všetko. Pravidelný kvalitný spánok pomáha aj pri celulitíde. Snažte sa spať aspoň sedem až osem hodín vkuse.

Príjmite ju!

Je pravda, že sa môžete o seba starať, správne sa stravovať, cvičiť, dopriať si dostatok oddychu. Celulitída však nikdy úplne nevymizne. Takže môžete urobiť ešte jednu vec – prijmite ju ako fakt! Nestrácajte čas sebapozorovaním, tajnými snami a želaniami, ako by mohli vaše stehná a zadok vyzerať. Proste skočte do plaviek a vychutnajte si krásny deň! Uvedomte si, že až 80% žien má celulitídu (kvôli génom a samotnému faktu, že ide o ženu). Ak ste teda z plaviek nervózna, jednoducho zavrite oči, nadýchnite sa a naberte sebavedomie!

Čítajte ďalej Čo spôsobuje celulitídu?
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac