Domov / / / Prečo je detoxikácia tak dôlež...

Prečo je detoxikácia tak dôležitá, a ako na ňu ísť správne

Posledná úprava 13.04.2018

Pre mnohých je slovo detox len jedno zo slov, ktoré sú v dnešnej dobe v móde - nie prostriedkom na získanie zdravia. Iní považujú detoxikáciu za formu hladovky. Nič nemôže byť ďalej od pravdy - obzvlášť ak to robíte správne.

Žijeme vo svete plnom s chemikálií. Sú v našej vode, v našom vzduchu a takmer vo všetkom, čoho sa dotkneme. Príliš veľa z nás sa kúpe a a umýva výrobkami pretkanými chemikáliami a používa produkty plné chemikálií na holenie, navoňanie sa, zjemnenie pokožky, na liečbu škvŕn a ďalších nedokonalostí. Naša koža absorbuje tieto chemikálie každý deň.

Sme vystavení parazitom, ktoré sa usadia v našom tele z potravín, ktoré konzumujeme a z nášho okolia. Naše telá sú plné ortuti, olova a ďalších ťažkých kovov.

Všetky tieto cudzie materiály sú záťaž pre naše telo a v rozpore s optimálnym zdravím. Účelom detoxikácie je očistiť telo od týchto cudzích látok, spolu s nahromadeným odpadom, aby sa optimalizovali zdravé telesné funkcie a liečenie tela.

Sme naučení považovať mozog za stred nášho vesmíru. Presnejšie by bolo prenechať toto čestné miesto našim črevám. Ak črevá nefungujú dobre, neprijímame vitamíny, minerály, tuky, sacharidy alebo bielkoviny. Cieľom detoxikácie zameranej na červá je vyčistiť črevá ako prvé a pokračovať s čistením zásobníkov (tukových zásob), orgánov, krvi a lymfy.

Čistenie čriev spočíva vo vylúčení nečistôt a dodaní telu výživy, ktorá tráviaci systém príliš nenamáha. Zároveň chceme naplniť naše črevá prebiotikami, probiotikami a ľahko stráviteľnými potravinami. To je dôvod, prečo od vás detoxikačné plány vyžadujú, aby ste počas detoxu eliminovali živočíšne bielkoviny (alebo väčšinu živočíšnych bielkovín). Sú ťažko stráviteľné.

Preč so zlým, dnu s dobrým

Pre optimálny detox chceme zabezpečiť, aby naše telo nebolo počas tohto procesu preťažené alebo zaťažené. To znamená zamerať sa na ľahko stráviteľné jedlo a pitie veľkého množstva čistej vody.

Výborné pomocné formuly na čistenie črevného traktu odstránia z tela starý odpad spolu s parazitmi a inými látkami.

Smoothies, vyrobené zo zeleniny a práškov s vysokou nutričnou kvalitou sú vynikajúcim prostriedkom na dodanie živín telu a zároveň umožnia tráviacemu traktu oddýchnuť si.

Prebiotické potraviny (surová, organická zelenina!) pomáhajú dobrým baktériám v črevách prekvitať, zatiaľ čo probiotiká tiež pomáhajú zvýšiť ich počet.

Ako pomôcť vášmu telu úspešne detoxifikovať

Mnoho toxínov je uložených v tuku. Ako sú uvoľnené do krvného obehu, naše telá sa vyrovnávajú s novou záťažou. Preto musíme dať telu veľa tekutín, aby sa mohlo týchto toxínov zbaviť. Pitie pramenitej vody s citrónovou šťavou, brusnicového džúsu, a prášku z kajenského korenia je vynikajúci doplnok k vašej očiste.

Teplá a studená vodoliečba prekrví všetky tkanivá. Táto jednoduchá, rokmi overená terapia je obrovská podpora tela pri detoxikácii. A v neposlednom rade musíme dostať lymfu do pohybu a vyčistiť ju. Pohyb je nutnosťou, ale nemali by ste to s ním počas detoxifikácie preháňať a mali by ste ho obmedziť na prechádzky a rebounding – skákanie na malej trampolíne. Oboje pomôže rozhýbať vašu lymfu. Lymfatická masáž tiež pomôže.

Odporúča sa detoxifikovať minimálne dvakrát ročne. Či sa už sa rozhodnete pre 3-dňovú očistu, alebo sa do toho vrhnete a budete detoxifikovať 2 týždne, vaše telo vám bude vďačné.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy