Začervenalé nechtové ložko.

Už asi 2 roky trpím začervenaním nechtov.Kožný lekár mi s tým vobec nepomohol..vždy ked si odlakujem nechty tak konce nechtov mam zacervenalé, bolestivé na dotyk a po čase sa mi to šíri ďalej...nedávno som mala gelové nechty a nechty ma vobec neboleli a po ich odstraneni po par dňoch mi začali opat červenať a začali sa mi v červených miestach objavovať biele škvrny.Teraz ich mam do polky nechtového ložka červené.Je na to nejaká liečba?Už som vyskúšala rozne maste, vitamíny, tabletky a nič mi nepomohlo :-( Ďakujem.
16/08/2015
Pýta sa: Lucia
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Lucia,

ak Vám kožný lekár nestanovil žiadnu diagnózu, skúste sa obrátiť na iného kožného lekára. Vhodné by bolo objednať sa aj na alergológiu - ak sa objaví problém až po manipulácii s lakom/odlakovačom/gélom, môže ísť o alergickú reakciu na niektorú zložku.

Mohlo by tiež ísť o plesňovú či bakteriálnu infekciu v mieste, kde sa necht dotýka kože. Spúšťačom môže byť práve manikúra. Koža zostáva červená a opuchnutá, bolestivá na dotyk, môže sa vylučovať aj hnis. Ak nie je takýto problém dostatočne/vôbec preliečený, ľahko sa vráti.


07/02/2019 - 13:31
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.