Velmi mi padaju vlasy po castom farbeni

Dost casto mi padaju vlasy uz neviem co s mimi az sa mi vytvara lisina .Uz som psichycky zle vedeli by ste mi pomoct?
04/09/2014
Pýta sa: Martina Zambova
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, farbenie vlasov zvycajne nesposobuje vypadavanie, tam pricinu nehladaj. Skus sa pozriet na mozne priciny vypadavania vlasov.

Na zaklade spravne urcenej priciny je potreba zvolit spravnu liecbu. Kazdopadne ak si myslis, ze je to z farbenia, prestan farbit. Urcite vlasom nepomaha odfarbovanie.


20/06/2015 - 20:12
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Martina,

farbenie samotné nemusí byť vinníkom - obzvlášť, ak už sa vám podľa popisu tvorí lysina. Pri farbení, ktoré je časté, sa vlasy síce oslabujú, ešte horšie je bielenie/odfarbovanie, aj následná nevhodná úprava - fény, kulmy, žehičky. Vlasy sa stávajú lámavými, krehkými, nekvalitnými. Ak sa ťahom alebo teplom poškodený vlas zlomí, ostane zvyčajne cibuľka a kúsok vlasu na svojom mieste.

Ak vypadávajú vlasy až do lysiny, aj s korienkami - môže byť poškodená už aj vlasová pokožka, prípadne ide o inú formu alopécie - viď príčiny vypadávania vlasov u žien.

Ako prvé treba nechať vlasy oddýchnuť, pre záchranu existujúcich vlasov je dobrý nový zostrih. Novovyrastajúce vlasy môžete podporiť vitamínmi Folivital. Ak máte pocit zápalu na hlave, skúste šampón proti vypadávaniu vlasov Revita s ketokonazolom (pôsobí protizápalovo, posilňuje folikuly). Až na problém prídete a začnete ho riešiť, môžete preklenúť obdobie, kým vlasy dorastú, pomocou zahusťovača vlasov Toppik.

Aby sme to zhrnuli, existuje viacero druhov šampónov a aktivátorov rastu. Musíte však vedieť, proči čomu konkrétne bojujete, teda poznať prvotnú príčinu vypadávania vlasov - u žien často hormonálne zmeny, problémy so štítnou žľazou, tehotenstvo, nesprávna starostlivosť. Navyše, žien sa môže týkať aj typické mužské dedičné plešatenie - u mužov sa tvoria kúty, u žien ustupuje celá vlasová línia a vlasy rednú po celej hlave.


17/05/2019 - 11:47
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena