Prosím mám otázku o nechtoch

Už niekoľko rokov si lepím umelé nechty keďže mám problém s obhrýzaním nechtov. Vôbec mi ale umelé nechty nepomohli, keďže sa ľahko zlomili a postupne mi poškodili aj moje prirodzené nechty, ktoré boli krátke ale nie až do takej miery ako ich mám teraz. Niektoré nechty mám tak do polovičky nechtového lôžka a nechcú dorastať. A keď aj dorastú, nie sú prichytené na lôžko alw ako keby podvihnuté a tvoria sak tam zelené fľaky, nemyslím si že je to pleseň. Skôr som čítala že pri umelých nechtoch sa vytvárajú tzv. Žabacince- baktérie z vody zafarbia necht na zeleno a musí len odrásť. Pre istotu používam aj lak proti plesniam. No viac ma trápi to, že nechty nie su prichytené na lôžko. Neviete mi na to niečo poradiť? Teraz som si začala dávať gélové nechty, lebo tie nie sú take náročné na nechty, keďže netreba žiadne lepidlo, stačí UV lampu, aj lepšie držia a nechty pomaly dorastajú. Len neviem čo použiť aby začali rásť tak ako majú, bez nadvihnutia z nechtového lôžka. Ďakujem za každú radu.
27/03/2022
Pýta sa: Petra
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Petra,

ak sa nechty oddeľujú od lôžka, je to prejav plesňového ochorenia. Podľa popisu ide o onychomykózu, ktorá si vyžaduje liečbu pod dohľadom kožného lekára. Ide o prenosné ochorenie, šíri sa z nechta na nehet, pri zlej hygiene dokonca aj medzi ľuďmi navzájom. .

Pri tomto probléme sa umelé nechty nemodelujú. Liečba si vyžiada minimálne pol roka, ak ide o rozvinuté ochorenie, trvá to aj rok. Lekár na základe sterov určí vhodné lieky.


03/10/2022 - 13:29
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.