Nechet na ruke

Dobrý deň, moja dospievajúca dcéra má problém s nechtom na ruke - objavil sa asi pred rokom a síce, že jej jednoducho odpadol. najskôr sme si mysleli , že sa udrela a z toho dôvodu sa vyštiepil. onedlho začal vyrastať nový no a opať odpadol - navštívila som pediatra poslali nás na kožné, tam jej dali nejaké kvapky a olejček. no nechet opäť vyrástol a opäť odpadol - všetky ostatné nechty sú v poriadku. rada by som poprosila o radu, vlastne akého lekára by sme mali navštíviť a čo robiť s týmto problémom, nakoľko to vyzerá nepekne. musím ale podotknúť, že v čase keď mala 16, prešla typickým dievčenským "syndrómom", že prestala jesť, schudla rýchlo cca 10 kg,, samozrejsme sa pridužili aj zdravotné probémy - je možné, že je to dôsledok toho? teraz sa jej zdravotný stav už upravil, posledné výsledky až na malú chudokrvnosť, lekárka povedala, že je zanedbateľná, sú v poriadku. bola by som vďačná, keby ste mi vedeli poradiť, nakoľko nás dosť trápi tento problém. ďakujem pekne za informáciu.
03/03/2016
Pýta sa: Lichnerová Helena
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Helena,

pri poruche príjmu potravy alebo aj náhlom schudnutí telo trpí. Nechty a vlasy sú na jeho rebríčku hodnôt na posledných priečkach, čiže ako prvé na rade, ak kráti prísun živín... Nechty sa preto začínajú lámať a štiepiť. Rovnaký problém s odpadávajúcimi nechtami býva u detí (väčšinou však malých), ak prekonajú infekciu či po liečbe atb - vtedy odpadnú nechty - ovšem na viacerých alebo všetkých prstoch a po odoznení infekcie už rastú zase normálne.

Ak má však dcéra ostatné nechty v poriadku a problémový je iba ten jeden - môže ísť skutočne o silno udretý necht/prst a poškodenie až na úrovni nechtového matrixu...

Ak necht odpadáva neustále dokola, treba žiadať nové vyšetrenie u kožného. Inak sa odporúča napríklad rakytníkový olej (dostať aj v lekárni či zdravej výžive, obsahuje množstvo vitamínov), prípadne želatína (niekto na ňu nedá dopustiť, niekto považuje jej prínos pri raste nechtov za obyčajný mýtus). Vyskúšať môžete aj špeciálny mix vitamínov určený priamo na rast nechtov - viď vitamíny na nechty.


11/01/2019 - 9:51
Odpoveď od: kalina
Som odborník