co robit s makkymi nechtami?

mam otazku, ja aj moja sestra mame prilis makke nechty, ohybaju sa ako papier dokonca su ozaj velmi tenke. existuje nejaka dostupna liecba pre stvrdnutie nechtov a posilnenie?
17/10/2014
Pýta sa: Denisa
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Denisa,

ak máte so sestrou mäkké nechty od narodenia, je to u Vás oboch dané geneticky a príliš si nepomôžete. Je dôležité dodávať telu dostatočné množstvo vitamínov (viď vitamíny na nechty), na pocitové spevnenie používať laky s čo najmenším množstvom chemických prísad, pri odlakovačoch to isté.

Papierovým nechtom neprospieva prílišné máčanie vo vode, ani chemické prípravky - čiže umývanie riadov či podlahy ideálne v rukaviciach.

Ak sa mäkké nechty objavia až v priebehu života, môže ísť o hapalonychiu - objavuje sa hlavne u starších žien. Príčinou bývajú ekzémy, reumatidná artritída, nedostatok vitamínov A, B6, C, D či nedostatok kalcia.


15/01/2019 - 9:13
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.