Citrónová šťava so soľou vás zbaví migrény do pár minút

Posledná úprava 06.12.2022

Bola objavená skvelá metóda ako sa zbaviť migrény, ktorá vám nedovolí bdieť ani spať. Očividne existuje prírodná cesta ako zatočiť a zbaviť sa migrény do pár minút.

Spravte si tento magický nápoj proti migréne

Budete potrebovať 3 ingrediencie: vodu, citrónovú šťavu z celého citróna a 2 čajové lyžičky soli. Zmiešajte ingrediencie, vypite a počkajte pár minút.

Medzi veci, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere ingrediencií, patrí výber kvalitnej soli. Ružová himalájska morská soľ je výborným výberom, keďže obsahuje 80 rôznych stopových prvkov a minerálov (vrátane horčíka). Bolo dokázané, že konzumáciou soli sa zvyšuje hladinu serotonínu, čo pomáha potláčať bolesť a zápal.

Zistite, či je tento nápoj práve pre vás

Migrény postihujú takmer 1 z každých 10 ľudí. Zaujímavé je, že migrény sú v top 20 dôvodov, prečo ľudia chýbajú v práci.

Tu sú symptómy migrény, s ktorými vám pomôže citrónová šťava so soľou:

 • Pulzovanie v hlave
 • Nevoľnosť
 • Zvracanie
 • Znecitlivenie
 • Tŕpnutie
 • Závraty
 • Citlivosť na svetlo, hluk alebo pachy (alebo všetko naraz)
 • Bolesť, ktorá trvá od 2 do 72 hodín

Prečo nás chytá migréna?

Nešťastných 10% ľudí, ktorí majú migrény, sa určite často pýtajú samých seba „Prečo ja?“, zatiaľ čo majú pocit, akoby si opakovane tĺkli hlavu o stenu. Nevieme vám konkrétne povedať prečo, ale máme pre vás zoznam príčin. Pozrite sa na tieto príčiny, či nenájdete nejakú, s ktorou sa môžete stotožniť. Možno sa vám podarí niektorým z nich vyhnúť predtým, než prepukne migréna.

 • Príčinou môže byť stres. Migrény môžu začať ako bolesti hlavy zo stresu a potom, keď bolesti nadobudnú na intenzite, veľmi rýchlo z toho môže vzísť migréna.
 • U niektorých ľudí sa môžu migrény objaviť z dôvodu konzumácie alkoholu.
 • Alergie môžu spôsobiť reťazovú reakciu, ktorá vyústi do migrény.
 • Vznik migrény môže byť spôsobený taktiež nedostatkom vitamínov a minerálov.
 • Najbežnejšou príčinou je dehydratácia a nerovnováha elektrolytov. Z toho sa cítite (v najlepšom prípade) spomalení a pokiaľ ste náchylní na migrény, môže to viesť (v najhoršom prípade) k obrovským bolestiam hlavy.

D ako dehydratácia

Dehydrovaní môžete byť aj keď pijete veľa vody. K tomu môže dôjsť ,pretože ak je hladina elektrolytov v tele nízka, vaše telo odstraňuje nadbytočnú vodu, aby jej množstvo vyvážilo elektrolyty. Táto bilancia sa nazýva stav homeostázy.

Okrem toho sa vedecká obec domnieva, že samotné migrény môžu spôsobiť dehydratáciu. Ak sa tak stane je celkom isté, že to spustí jeden veľký začarovaný kruh. Dehydratácia spôsobí migrény, čo zbaví vaše telo hydratácie a v konečnom dôsledku spôsobí ešte viac migrén. Niet divu, že migrény môžu trvať aj niekoľko dní, keďže vaše telo má problém s nájdením rovnováhy, ktorá poskytuje vášmu telu správnu hydratáciu.

E ako elektrolyty

Elektrolyty sú minerály vo vašom tele, ktoré majú kladný elektrický náboj. Funkcie, za ktorých realizáciu sú elektrolyty zodpovedné, sú jednými z najväčších procesov v tele. Zahŕňa to podporovanie funkcie nervov, reguláciu kardiovaskulárneho systému a reguláciu funkcie svalov.

Ďalším minerálom, ktorý v tomto všetkom hrá taktiež veľkú rolu je horčík. Horčík je prírodným protizápalovým prostriedkom. Odborníci sa domnievajú sa, že migrény sú dôsledkom zápalu. To vysvetľuje, prečo je vysoká kvalita soli v magickom nápoji spomenutom vyššie, tak dôležitá pri liečbe bolesti hlavy. Práve horčík v soli vám pomôže so zápalmi v hlave.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy