5 tipov, ako prestať so stresovým jedením

Posledná úprava 14.12.2017

Ak sa cítite byť na dne a vyšťavený, dať si dobré jedlo vyzerá ako dobrá voľba. Ale akurát tak svojmu telu škodíte. Stresové jedenie je vážna vec, ktorá ovplyvňuje našu schopnosť schudnúť a udržať si novú hmotnosť.

1) Zapamätajte si, všetko máte pod kontrolou

Ak máte pocit, že sa vám kontrola nad stravovaním vymyká z rúk, nemusíte ho mať. Vy ste jediná osoba, ktorá môže tento problém zmeniť. Vy poznáte svoje sklony na hľadanie útechy v podobe rýchleho občerstvenia alebo sladkostí. Ak si uvedomíte toto, je to prvý krok s opätovnému prevzatiu kontroly.

2) Prestaňte bezmyšlienkovite jesť, keď pozeráte televíziu

Prebrať sa z jemného oparu a zistiť, že ste zošrotovali balík čipsov, nie je ten najlepší pocit na svete. Ak ide u vás doma pozeranie televízie a maškrtenie ruka v ruke, zmeňte to. Ak sa neviete vzdať občerstvenia pred telkou, aspoň si vyberte niečo čisté a zdravé.

3) Zapisujte si, čo všetko jete

Robiť si zápisky o jedle môže znieť namáhavo, ale po jednom, dvoch dňoch pochopíte, aké to má výhody. Ak si spíšete, čo ste jedli, začnete preberať zodpovednosť za to, čo si púšťate do tela. Ak si uvedomíte, že ste vlastne hodiny jedli drobnosti s prázdnou výživnou hodnotou, bude sa vám takéto maškrtenie jednoduchšie skresávať.

4) Vyžeňte problémové jedlo z domu

Ak nemáte natoľko pevnú vôľu, aby ste nezdravému jedlu povedali nie, keď ho vidíte, je načase dať mu zbohom. Ak vinníka eliminujete, lepšie sa vám skreše bezmyšlienkovité domáce vyjedanie. Siahnite radšej po niečom zdravšom a lepšom.

5) Úprimne sa sám seba opýtajte: „Som hladný?“

Zdá sa to byť veľmi jednoduché, ale tieto dve slová urobia veľmi veľký rozdiel. Než vyložíte jedlo úplne bez rozmýšľania, opýtajte sa sám seba túto jednoduchú otázku. Pomôže vám to uvedomiť si, kedy ste skutočne hladný a kedy sa len snažíte vyplniť emocionálnu alebo fyzickú prázdnotu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac