Domov / / Ako sa zbaviť vrások - najlepš...

Ako sa zbaviť vrások - najlepšie prírodné esenciálne oleje

Posledná úprava 09.11.2017

Existuje niekoľko prírodných základných olejov na vrásky, ktoré môžu zvrátiť starnutie! Prírodné hlavné oleje extrahované z lesov a živice rozličných stromov a rastlín sú často používané ako ingrediencie produktov proti starnutiu a inej starostlivosti o pleť na vyživovanie a zjemňovanie pleti. Esenciálne oleje hrajú dôležitú úlohu v starostlivosti o pleť v boji proti starnutiu a na udržanie pleti mladšej. Predpokladá sa, že regeneračné účinky esenciálnych olejov sú efektívne najmä na ošetrenie zrelej pleti a na redukovanie vzhľadu vrások a jemných línií. Živiny a bielkoviny nájdené v esenciálnych olejoch proti starnutiu povzbudzujú regeneráciu nových buniek a pomáhajú pokožke udržať jej elasticitu a pevnosť. Jenou z najlepších výhod používania esenciálnych olejov ako prostriedkov proti starnutiu je, že esenciálne oleje dodávajú a udržiavajú živiny v suchej pokožke bez upchávania pórov.

6 najlepších esenciálnych olejov na vrásky a starostlivosť o pleť v boji proti starnutiu

Aj keď existuje viac ako sto olejov, z ktorých si môžete vybrať, nižšie je opísaný zoznam najpopulárnejších základných olejov preferovaných vzhľadom k ich účinkom proti starnutiu a jednoduchej aplikácii. Najlepším esenciálnym olejom proti starnutiu na redukovanie a ošetrenie vrások sú olej z ružového dreva, olej pačuli, neroli, myrha, olej zo šalvie lúčnej a kadidlový olej.

Olej z ružového dreva

Olej z ružového dreva je ingrediencia prírodnej starostlivosti o pleť, ktorá môže pomôcť zlepšiť elasticitu a pevnosť pleti, redukovať vzhľad jemných línií, hlbokých vrások a hnedých stareckých škvŕn na tvári. Olej z ružového dreva povzbudzuje rast a regeneráciu nových buniek pokožky, čo je veľmi nápomocné v starostlivosti o pleť v boji proti starnutiu. Ak sa používa na obnovu tkaniva, potom takéto produkty starostlivosti o pleť zmenšujú jazvy, vrásky a strie. Olej z ružového dreva je relaxačný olej, ktorý pracuje na zlepšení suchej a jednotvárnej pleti. Tento prírodný olej proti starnutiu pomáha odstraňovať jemné línie, hlboké vrásky, akné a udržiava pokožku zdravú, pevnú a mladú.

Kadidlový olej

Kadidlový olej je skutočne unikátny esenciálny olej, bohatý na aromatické vône, ktoré upokojujú zmysly, emocionálny stav a navodzuje celkový pocit pohody. Kadidlový esenciálny olej je cytofylaktický, čo znamená, že pomáha ochraňovať existujúce bunky a povzbudzuje rast nových buniek. Jeho účinky proti starnutiu sú najlepšie na redukovanie vrások a spevnenie ovisnutej pokožky. Tento prírodný olej redukuje popraskanú a suchú pokožku, odstraňuje jazvy a strie z pokožky. Najpraktickejšia cesta ako použiť kadidlový olej na starostlivosť o pleť je pred aplikovaním ho rozriediť a to 1% až 2% v inom oleji alebo lekárskej masti. Toto prírodné ošetrenie starostlivosti v boji proti starnúcej pleti je efektívne na obnovenie elasticity pokožky, spevnenie ovisnutej pokožky pod očami a redukovanie vrások pod očami a vejárovitých vrások.

Olej pačuli

Pačuli olej je esenciálny olej vyrábaný z lístkov kríku pačuli. Jeho proti starnúce vlastnosti ho robia dobrým doplnkom pre všetky typy pleti. Mnoho telových krémov a krémov proti vráskam zahŕňa pačuli esenciálny olej ako kľúčovú ingredienciu v ich zložení. Pačuli esenciálny olej je tiež efektívny protizápalový prostriedok, čo ho robí perfektným pre zrelú pleť, s tendenciou k akné. Tento protistarnúci prírodný olej pomáha redukovať póry a akné, spevňuje ovisnutú pokožku a odstraňuje vrásky a jemné línie z tváre a krku efektívne.

Olej myrha

Reputácia esenciálneho oleja myrha v aromaterapii je nedotknuteľná. Esenciálny olej myrha môže byť použitý na obnovu starnúcej pokožky. Tieto produkty starostlivosti o pokožku v boji proti starnutiu jej dodávajú sviežu novú žiarivosť, zatiaľ čo pomáhajú redukovať hlboké vrásky. Prírodný olej myrha má antiseptické a proti-zápalové účinky, ktoré pomáhajú uzdravovať choroby pokožky a zlepšujú tón pleti, pevnosť a elasticitu pokožky. Tento prírodný olej proti starnutiu redukuje jemné línie a vrásky, ktoré sa objavujú starnutím pokožky. Esenciálny olej myrha drasticky pomáha zlepšovať suchosť a drsne vyzerajúcu pokožku na tvári a krku. Tento prírodný olej je známy pre jeho schopnosť ošetriť poškodenie od slnka, popraskanú pokožku, vyrážky, škvrny, pigmentáciu, ekzémy a baktérie na pokožke.

Neroli

Esenciálny olej neroli je extrahovaný z okvetných lístkov horkého pomarančovníka. Esenciálny olej neroli je ideálny pre suchú, citlivú a zrelú pleť a je výhodný pre starnúcu a ovisnutú pleť. Pravidelné používanie, môže pomôcť zjemniť vrásky na tvári a pomáha zlepšovať suchú a drsne vyzerajúcu pokožku na krku. Tento omladzujúci olej obsahuje prírodné chemikálie nazývané citral, ktoré stimulujú rast nových kožných buniek. Vyživujúce efekty neroli na pleť pomáhajú tónovať a spevňovať pokožku na tvári a krku, rovnako ako zlepšujú elasticitu pokožky. Je to omladzujúci olej užitočný ako prevencia pred škaredým zjazveným tkanivom, podporuje hladšiu pokožku, bojuje proti striám a porušeným kapiláram. Pridajte dve až tri kvapky esenciálneho oleja neroli do hocijakého krému na tvár bez vône a aplikujte na pokožku tváre na získanie jeho vlastností proti starnutiu. Na mastnú pleť je esenciálny olej neroli najlepší na zbavenie sa väčších pórov. Antiseptické účinky esenciálneho oleja neroli pomáhajú redukovať produkciu kožného mazu a zmenšujú póry bez zbytočného vysúšania pokožky tváre.

Olej zo šalvie lúčnej

Esenciálny olej zo šalvie lúčnej obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú zvrátiť znaky starnutia, ako sú vrásky a zmeny farby kože. Tieto antioxidanty poskytujú vášmu telu prírodnú ochranu proti voľným radikálom, ktoré poškodzujú kožné bunky a spôsobujú starnutie. Esenciálny olej zo šalvie lúčnej pomáha odstrániť jemné línie a vrásky na tvári a krku, najmä keď sa používa v kombinácii s výživným krémom na pokožku. Olej zo šalvie lúčnej pomáha redukovať nadmernú tvorbu kožného mazu. Antiseptické a antibakteriálne vlastnosti tohto prírodného oleja proti starnutiu pomáhajú sťahovať póry v pokožke a robia ju pevnejšou. Olej zo šalvie lúčnej obsahuje ženský hormón, ktorý ženám prospieva a pomáha im odstraňovať vrásky zo starnutia. Ak ste tehotná, oleju zo šalvie lúčnej sa vyhnite.

Esenciálne oleje používané pri aromaterapii sú skvelými produktmi starostlivosti o pleť a môžu byť zahrnuté do denného režimu starostlivosti o pleť na boj proti vráskam a ostatným znakom starnutia. Vyššie spomínané esenciálne oleje na vrásky majú všetky regeneračné účinky na pokožku a sú najlepším „skrášľovačom“ a prostriedkom proti starnutiu pokožky. Esenciálny olej vždy aplikujte s iným olejovým základom ako je avokádo, jojobový olej alebo základný krém. Aplikujte zmes prírodných olejov na vaše vrásky na čele, vrásky od smiatia okolo úst, vejárovité vrásky, vrásky pod očami, na krku a vráskavú suchú elastickú pokožku na vašej tvári a rukách. Jemne, no napriek tomu pevne vmasírujte olej do pokožky na redukovanie vrások a jemných línií, ovisnutej pokožky a ostatných znakov starnutia. Avšak musíte byť opatrný a predtým ako ich použijete uistite sa, že tieto esenciálne oleje proti starnutiu sú bezpečné.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac