Ako na celulitídu – 3 možnosti odstránenia celulitídy

Posledná úprava 13.12.2016

Pojmom celulitída sa označujú jamky alebo nerovnosti na koži. Existujú drahšie i lacnejšie, úspešnejšie i menej úspešné spôsoby ako na celulitídu. Než však investujete do drahých krémov, skúste zopár tipov, ktoré môžete vyskúšať doma.

Výskyt celulitídy môžete zmierniť troma jednoduchými a ľahkými spôsobmi.

1) Exfoliácia

Exfoliácia kože je výborný spôsob, ako na celulitídu. Začnite kávovým pílingom. Môžete si ho vyrobiť aj doma, bez míňania veľkého množstva peňazí. Píling kožu prečistí, súčasne zlepší cirkuláciu a pomôže vám zbaviť sa toxínov.

2) Masáž

Zmiešajte čistý ricínový olej a éterické oleje a zmes zohrejte. Ako éterické oleje môžete zvoliť grep, citrón alebo levanduľu. Teplý olej votrite do postihnutej oblasti, masírujte približne 10 až 15 minút. Krúživými pohybmi zvýšite prúdenie krvi v oblasti a odbúrate zásoby tuku. Ricínový olej hydratuje kožu a obohatí ju zvnútra. Ide o efektívne riešenie zmiernenia výskytu celulitídy.

3) Suché kefovanie

Pravidelné kefovanie a trenie nasucho pomôže napnúť pokožku. Suché kefovanie znovu zvyšuje cirkuláciu krvi, odstraňuje odumreté kožné bunky, pokožka je jemnejšia a hladšia. Votrite do postihnutej oblasti kokosový olej a potom použite suchú kefu, aby ste kokosový olej vmasírovali do pokožky. Stačí 10 minút denne a môžete odstrániť celulitídu prirodzene.

Upozorňujeme, že pokiaľ hľadáte rady ako na celulitídu, musíte brať ohľad aj na stupeň závažnosti vášho problému. Pozrite si aj odpovede na časté otázky o celulitíde. A nezabúdajte, že prevencia je dôležitá aj v prípade celulitídy.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Krém proti celulitíde

Naše hodnotenie:

  • Zpevňuje a vyhladzuje pokožku
  • Zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke
  • Viditeľné výsledky po čase používania

Čítajte viac