7 jednoduchých spôsobov pre prírodné omladenie pleti

Posledná úprava 14.01.2021

Mladistvý vzhľad možno zachovať aj použitím jednoduchých domácich prostriedkov. Ponúkame tipy na prírodné omladenie pleti, ktoré zvládnete aj sama doma.

Metódy pre omladenie pleti, ktoré vám dopomôžu k dosiahnutiu mladistvej, mlado pôsobiacej pleti

Kontrola množstva tuku na tvári

Toto je najdôležitejší krok, ktorý treba vykonať ešte pred akýmkoľvek ošetrením pre omladenie pleti. Tuk sa vo všeobecnosti hromadí na líčkach, pod očami, na brade, pod bradou a nad hornou perou. A práve to sú miesta, na ktoré sa treba pri ošetrení pre omladenie pleti zamerať. Človek by za mladi nepovedal, že jeho krásne bacuľaté líčka môžu s pribúdajúcim vekom začať riadne ovísať. Preto je vhodné zamerať sa na tieto miesta už v mladom veku.

Pleťové masky pre omladenie pleti

Všetci vieme, že príroda nám ponúka čo-to pre naše celkové zdravie. Prírodné zdroje možno používať v rôznych domácich prípravkoch a kúrach. Napríklad také pleťové masky pre prírodné omladenie pleti, teda pleťové masky z prírodných materiálov. Vytvoriť možno množstvo rôznych pleťových masiek na omladenie pleti, napríklad pleťovú masku z uhorky a vajíčka, kapusty a medu, ryžovej múky a papáje, medu a čučoriedok, či klasickú banánovú masku. Pravidelné používanie týchto pleťových masiek na omladenie pleti vám zaručí želané výsledky.

Rýchla masáž

Účelom rýchlej masáže je uvoľniť svalové napätie. Svalové napätie je totiž jedným z dôvodov pre vznik jemných línií a vrások. Keďže sú tvárové svaly veľmi citlivé, sú veľmi ľahko a rýchlo ovplyvniteľné psychickým napätím či škodlivými látkami z prostredia. Treba si preto dopriať rýchlu masáž na uvoľnenie svalov tváre. Na takúto masáž môžete použiť akýkoľvek upokojujúci krém. Na umytie tváre používajte vždy studenú vodu.

Pozdvihnutie ovisnutej brady

Aj drobné vyzdvihnutie svalov na brade pomôže v tom, aby ste vyzerali štíhlo, priam útlo. Spevniť a pozdvihnúť bradu môžete jemným masírovaním oblasti, kde sa spájajú svaly brady a krku. Môžete sa zamerať aj na tvárové cvičenia a pohyby krkom. Môžete napríklad kývať bradou hore a dolu.

Potraviny

Správna a vhodná potravinová skladba vám tiež môže pomôcť s ovísajúcou kožou a ďalšími príznakmi starnutia. Preto je vhodné zaradiť do stravy aj čerstvé ovocie a zeleninu. Môžete si urobiť domáce šťavy a piť ich nalačno. Vyhýbajte sa vysmážaným, mastným a nezdravým jedlám. Dodržujte pitný režim. Všetko sa to odrazí aj na stave vašej pleti.

Pevné líčka

Aby sa z vašich rozkošných bacuľatých líčok nestali ovísajúce vaky, treba aj tieto spevňovať. Našpúľte pery, aby ste stiahli líca, podržte aspoň 10 sekúnd a znovu uvoľnite. Takúto tvárovú jógu opakujte aspoň štyrikrát.

Rýchle triky

Okrem vyššie uvedených metód môžete skúsiť aj zopár rýchlych trikov pre okamžité omladenie pleti. Sem patrí napríklad studený obklad pod oči. Stačí vám zachladený vatový tampón alebo vychladená lyžička. Môžete skúsiť aj čerstvú ovocnú dužinu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac