Domov / / Zbavte sa celulitídy rýchlo a...

Zbavte sa celulitídy rýchlo a prirodzene

Posledná úprava 05.05.2017

Takmer všetky ženy majú na niektorej časti tela celulitídu. Bez ohľadu na hmotnosť alebo pravidelné cvičenie, zhruba 9 z 10 žien majú hrudkovitú hrboľatú oblasť. Dobrou správou je, že i napriek jej výskytu, sa celulitídy môžete zbaviť aj pomocou domácich prostriedkov.
Ako sa ukazuje, všetky prípady celulitídy sú spojené so stratou elasticity kože a zníženým prietokom krvi. Z tohto dôvodu je teda možné čokoľvek, čo zlepšuje jeden z týchto dvoch faktorov a pomáha zbaviť sa celulitídy. Hromadenie toxínov v tele môže byť tiež významným prispievateľom ku zlému zdraviu a nevzhľadnejcelulitíde.
Mnoho žien hľadá možnosti ako sa zbaviť celulitídy rýchlo a delia sa o svoje poznatky. Vyskúšajte znížiť celulitídu počas obdobia najmenej 30 dní, aby sa ukázalo zlepšenie a pre dosiahnutie najlepších výsledkov skombinujte viacej techník dohromady.

Tu sú niektoré z najlepších tipov, ako sa rýchlo a jednoducho zbaviť celulitídy:
Vyskúšajte krok za krokom, ako môžete odstrániť celulitídu počas niekoľkých týždňov!

Masáž kože suchou kefou
Dokonca aj keď netrpíte celulitídou, masáž kože kefou je nutnosťou! Denná mini masáž je osviežujúca a robí pokožku hebkú a žiarivú. Stimuluje omladenie kožných buniek a pomáha zlepšiť lymfatický obeh. Tento systém je súčasťou cesty pre prirodzené odplavenie toxínov z tela, čo pomáha zbaviť sa aj celulitídy.

Rady, ako začať s kefovaním kože:
Zobstarajte si prírodnú kefu určenú na kožu s dlhou rukoväťou, čo Vám umožní dosiahnuť každú časť tela.
Pred sprchovaním, vykonajte pevné a krúživé ťahy kefou po celom tele
Pracujte vždy smerom k srdcu, pretože to je miesto, kadiaľ musí lymfa prúdiť.
Po sprchovaní, natrite kožu kokosovým olejom
Opakujte denne

Kým si koža na túto anticelulitídovú procedúru zvykne, môže to trvať aj niekoľko dní, preto sa na začiatku snažte o trochu jemnejší dotyk. Nerobte si starosti, ak Vaša pokožka mierne sčervená, jednoducho k nej buďte šetrnejší a ona sa bude adaptovať postupne. Proste nech robíte čokoľvek, len tak ďalej: výsledky sú fenomenálne!

Kávový píling
Káva nás osviežuje, keď sme unavený, ale je aj dobrým stimulantom pre našu pokožku, počas trenia zlepšuje prietok krvi. Najlepšie na tom je, že je to neuveriteľne jednoduchý spôsob ako urobiť Vašu pokožku krásnu.

Tu je ešte jeden skvelý spôsob, ako vychutnať rannú šálku kávy:

Pri vyprázdňovaní kávovaru, umiestnite filter plný usadeniny do šálky alebo pohára a postavte ho v blízkosti sprchy pre použitie na ďalší deň.
Po masáži suchou kefou, vojdite do sprchy a pár minút masírujte s kávovou usadeninou nohy a oblasti s celulitídou .
Osprchujte a zakončite aplikovaním kokosového oleja na pokožku.

Aj keď to vyzerá ako kúra, budete sa cítiť, ako by ste strávili príliš veľa času v kaviarni, pocítite mravčenie po celej nohe. Ten pocit je naozaj povzbudzujúci a výsledky sú okamžite viditeľné v redukcii celulitídy.

Olivový a Borievkový olej
Masážne oleje sú vynikajúci spôsob ako zároveň relaxovať a zlepšiť krvný obeh. Pridaním niekoľkých olejov môžete docieliť zredukovanie celulitídy.

Tu sú ďalšie rady, ako dosiahnuť čo najlepšie výsledky z tejto techniky:
Pridajte jednu kvapku borievkového esenciálneho oleja na každé dve polievkové lyžice olivového oleja
Vmasírujte do pokožky postihnutej celulitídou a krúživými pohybmi pracujte smerom k srdcu
Opakujte niekoľkokrát za týždeň, najlepšie po cvičení alebo ráno

Je to skvelá prírodná liečba celulitídy. Vezmite však na vedomie, že borievky môžu byť povzbudzujúce, takže nie je najlepší nápad skúsiť to tesne pred spaním!

Citrónová šťava a Kajenské korenie
Zlepšenie pružnosti a detoxifikácie je najefektívnejšie vykonať zvnútra. Účinnou metódou ako sa môžete zbaviť celulitídy je piť trikrát denne koktail z citrónovej šťavy a kajenského korenia. Pridajte trochu korenia na pohár čerstvo vylisovanej šťavy a užívajte si výsledky.

Voľné oblečenie
Pamätajte si, že dobrá cirkulácia je zásadou, ako sa zbaviť celulitídy. Tesné oblečenie môže pracovať proti vám. Ak Vaše nohavice alebo spodná bielizeň na konci dňa zanechávajú hlboké stopy vo Vašej koži, môže to byť známkou toho, že prietok krvi je v týchto oblastiach narušený. Skúste trochu voľnejší strih a sledujte či sa celulitída (a úroveň komfortu) zlepšuje.

Cvičenie
Zdá sa, že cvičenie je liek na všetko. Celulitída nie je výnimkou, ale nebojte sa, nie je potrebné získať členstvo v telocvični alebo nové prístroje na cvičenie. Ženy, ktoré majú sedavé zamestnanie sú najviac náchylné na vznik celulitídy, pretože sedenie bráni dostatočnému prietoku krvi do zadku a stehien.

Vyhraďte si niekoľko minút každý deň, vstaňte a poprechádzajte sa. Je to jednoduché a vďaka tomu docielite, že krv tečie pravidelnejšie prostredníctvom týchto problémových oblastí. Efektívny spôsob ako sa zbaviť celulitídy.

Po cvičení sa natrite krémom alebo masážnym olejom do oblastí postihnutých celulitídou. Zlepšený prietok krvi spôsobený cvičením pomáha krémy absorbovať ešte lepšie, aby sa dosiahli pozitívne výsledky pre odstránenie celulitídy.

Čítajte ďalej Čo spôsobuje celulitídu?
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Krém proti celulitíde

Naše hodnotenie:

  • Zpevňuje a vyhladzuje pokožku
  • Zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke
  • Viditeľné výsledky po čase používania