Tipy na rast mihalníc

Posledná úprava 25.11.2022

Dlhé, husté mihalnice sú znakom ženskosti a krásy vo väčšine kultúr. A hoci dĺžku našich mihalníc diktujú gény, môžeme ich čiastočne predĺžiť a získať mihalnice, po ktorých túžime. Možno vyvinúť trochu úsilia, aby naše riasy vyzerali dlhšie prirodzenou cestou. Pretože domáce prostriedky môžu pomôcť opraviť poškodené mihalnice a podporiť zdravý rast mihalníc.

Ako rastú mihalnice

Mihalnice sú podobné všetkým ostatným chĺpkom na tele, no majú dve hlavné odlišnosti. Prvou je rýchlosť rastu, ktorá je u mihalníc omnoho vyššia a druhou je množstvo mihalníc rastúcich v ten istý čas. Čo sa vlasov týka, 70 až 80% rastie naraz, zatiaľ čo iba 15% mihalníc rastie súčasne.

Správna starostlivosť

Správna starostlivosť o mihalnice dopomôže k zdravému rastu mihalníc. Patrí sem odstránenie mejkapu pred spaním. Nesprávnym odstraňovaním riasenky si môžete mihalnice poškodiť. Tiež môžete byť alergická na niektoré zložky riasenky. Ďalším tipom je, nepoužívať vodeodolné riasenky, pretože zvyčajne mihalnice vysušujú. Aj preto môže byť večerné odstraňovanie riasenky problematické. Tiež sa vyhýbajte dlhodobému používaniu riasenky. Z času na čas nechajte svoje mihalnice jednoducho vydýchnuť.

Masáž očných viečok

Jemne si trite očné viečka, aby ste zlepšili cirkuláciu krvi a stimulovali folikuly zodpovedné za zdravý rast mihalníc. Vždy si umyte ruky a na masáž línie mihalníc a viečok používajte brušká prstov. Výbornou alternatívou je masáž aj pre podporu rastu a proti vypadávaniu vlasov.

Mihalnice si prečesávajte

Medzi tipy na rast mihalníc patrí aj táto na prvý pohľad zvláštna rada. Ale existuje aj kefka na mihalnice, ktorou si môžete mihalnice dvakrát denne prečesať. Samozrejme jemne. Tým podporujete zdravé mihalnice. Ak to budete robiť pravidelne, pomôžete pri presune prirodzených olejov na vaše mihalnice.

Strava

Prirodzený zdravý rast čohokoľvek závisí od stravy, ktorú človek konzumuje. Ak telu chýba nejaká výživná látka potrebná na správny rast vlasov a mihalníc, zostanú tieto krehké a slabé. Mihalnice, rovnako ako vlasy, sú tvorené keratínom, proteínom, ktorý získavame z potravín ako hydina, ryby, mäso, sója a tofu. Pre rast mihalníc je nutný aj vitamín A, ktorý sa nachádza v rybom oleji, vajciach, fazuli, jogurte, v červenom, žltom a oranžovom ovocí. Rajčiny, zemiaky a citrusové plody sú bohaté na vitamín C, silný antioxidant, ktorý ľudské telo potrebuje. Kalcium je ďalší prvok potrebný pre rast mihalníc, nachádza sa v mlieku a tmavej listovej zelenine.

Vazelína

Vazelína patrí medzi hlavný pilier domácich liekov a prostriedkov takmer na všetko. Tento tip na rast mihalníc patrí ešte medzi triky starých materí. Pomáha aj pri predĺžení mihalníc. Stačí použiť vatovú tyčinku namočenú do vazelíny. Pred spaním si ňou prejdite po mihalniciach. Táto lacná pomôcka je najjednoduchším domácim prostriedkom na podporu rastu mihalníc. Pred použitím vazelíny si oči riadne očistite od očných tieňov aj riasenky. Ráno si vazelínu opatrne odstráňte, aby nedošlo k upchatiu a zápalu folikulov. Túto kúru opakujte trikrát do týždňa.

Prírodné oleje

Prírodné oleje ako kokosový olej, ricínový olej, či jojobový olej sú populárne oleje na podporu rastu vlasov aj mihalníc. Obsahujú rôzne vitamíny a minerály. Vďaka nim môžu byť mihalnice dlhšie a hydratované. Na hydratáciu mihalníc použite čistý odličovací tampón, zabezpečíte si tak silné a zdravé riasy. Olej nechajte pôsobiť cez noc a ráno ho zmyte jemným odličovačom na oči. Aby ste ešte zvýšili ošetrujúce vlastnosti olivového oleja, namočte doňho na niekoľko dní riadne umytú citrónovú šupku. Prírodné protizápalové a antimikrobiálne látky z citróna tiež podporia zdravie vašich mihalníc.

Môžete si tiež vytvoriť vlastné sérum na mihalnice z kokosového oleja, citróna a levanduľového éterického oleja. Kokosový olej dokáže prirodzene vytiahnuť nečistoty z pleti a vo folikuloch stimuluje rast mihalníc. Pridajte jednu kvapku citróna na prečistenie očného viečka a jednu kvapku levanduľového oleja na vyživenie očných viečok aj folikulov.

Vitamín E

Denne užívajte výživový doplnok s obsahom vitamínu E. Výsledky sa rýchlo dostavia. Vitamín E je výborný antioxidant a ošetrenie proti starnutiu. Je potrebný pre zdravú pleť a opravu poškodených buniek. Môžete ho aplikovať dvakrát do týždňa. Vezmite si niekoľko toboliek s tekutinou a roztvorte ich. Olej si votrite okolo mihalníc, použite kefku na mihalnice alebo starú riasenku, aby ste ho aplikovali rovnomerne. Použiť môžete aj ricínový olej. Pomôže vitamínu E podporiť rast pevných mihalníc.

Mandľový olej

Mandľový olej je výborný zdroj nenasýtených tukov. Ak vám začnú mihalnice rednúť, použite ho. Naneste ho kefkou na mihalnice rovnako ako vitamín E alebo olivový olej. Môžete tiež spojiť mandľový olej, vitamín E a olivový olej a účinok ešte zvýrazníte.

Zelený čaj

Nie všetky domáce tipy na rast mihalníc musia obsahovať éterické oleje. Taký zelený čaj tiež dokáže podporiť zdravie a stimulovať tvorbu mihalníc. Obsiahnutý kofeín a flavonoidy vaše mihalnice určite potešia, pretože fungujú ako stimulant rastu a prečistia folikuly, z ktorých následne môžu vyrastať nové zdravé mihalnice. Pripravte si šálku zeleného čaju, päť minút ho varte. Nepridávajte cukor ani nič iné. Nechajte vychladnúť. Vložte doň dva vatové tampóny, nechajte nasiaknuť čajom a jemne si nimi pretrite okolie mihalníc.

Ak sa stav vašich mihalníc nezlepší ani po zvýšenej starostlivosti o ich blaho, možno je príčina vypadávania a rednutia mihalníc niekde inde.

Čítajte ďalej Dorastú mihalnice naspäť?
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac