Prínosy senovky gréckej pre mužov

Posledná úprava 30.03.2022

Trigonella foenum-graecum, známejšia pod názvom senovka grécka, pochádza z Indie a Severnej Ameriky. Využíva sa v tradičnej medicíne na liečbu artritídy a sexuálnych dysfunkcií. Senovka grécka zvyšuje sexuálne vzrušenie a hladiny testosterónu, zlepšuje tiež športový výkon u mužov. Je však najlepšie poradiť sa o bezpečnosti s lekárom, než začnete prírodné prostriedky používať na liečby ochorení či na zlepšenie sexuálnych alebo športových výkonov.

Libido

Výživové doplnky na zlepšenie libida, ktoré obsahujú senovku grécku, sú určené na zvýšenie sexuálnej túžby a výkonnosti u mužov. Extrakt zo senovky gréckej má významný vplyv na sexuálne vzrušenie, energiu a vytrvalosť a pomáha udržiavať normálne hladiny testosterónu.

Športový výkon

V senovke gréckej sa nachádzajú dva enzýmy, a to aromatáza a 5-alfa-reduktáza. Tieto modifikujú cholesterol v produkcii testosterónu. Senovka grécka u mužov výrazne zlepšuje športový výkon pri vzpieraní, znížuje množstvo telesného tuku a zvýšuje hladiny testosterónu. Ak sami športujete a zároveň sa snažíte znížiť hmotnosť, vyvarujte sa chýb športovcov pri chudnutí.

Stavba tela

Účinky senovky gréckej na svaly, telesnú stavbu, silu a hormonálny profil sú pozitívne. Napomáha výraznému zredukovaniu telesného tuku a zlepšeniu výkonu, zlepšeniu stavby a pevnosti tela.

Pálenie záhy

Senovka grécka je prínosom aj pri prevencii pálenia záhy. Vláknina zo senovky gréckej ponúka úľavu od pálenia záhy, ak je dôsledne užívaná pred jedlom.

Čítajte ďalej Diagnostika porúch erekcie
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac