Domov / / Prečo muži dostávajú erekciu r...

Prečo muži dostávajú erekciu ráno?

Posledná úprava 17.01.2018

Povieme si o často veľmi nevyhovujúcom fenoméne, s ktorým sa polovica svetovej populácie musí pravidelne vysporiadať. Takže aký je vedecký príbeh tejto rannej slávy? Poďme to zistiť!

Ranná sláva alebo nočný opuch aj tak sa nazývajú spontánne erekcie, ktoré sa objavujú v priebehu spánku alebo pri prebúdzaní. Majú ju všetci muži a bežne sa vyskytuje tri až päťkrát počas spánku.

Erekcia v skutočnosti začína už v maternici a pokračuje po celý život. Ak chcete nejakú útechu, muži v tom nie sú úplne sami. Ženy tiež majú kritorálnu erekciu a vaginálne hromadenie počas spánku.

Aj keď niekoľko rôznych teórií v priebehu rokov sa pokúšalo vysvetliť príčiny rannej erekcie ich dôvod je stále neistý. Tieto spontánne erekcie sú prepojené s rýchlymi pohybmi očí (REM- rapid eye momevent) v spánku. Jednou z možností, ktorá to spôsobuje je, že počas REM spánku noradrenalínové bunky (bunky v tele, ktoré uvoľňujú noradrenalín), ktoré sa nachádzajú v oblasti mozgového kmeňa nepracujú, teda sú vypnuté. Tieto bunky sú spojené s penisom. Preto, keď je ich aktivita počas spánku znížená, testosteróny v závislosti od dráždenia môžu vyvolať erekciu.

Je tiež možné, že spontánna erekcia sa spúšťa uvoľňovaním oxidu dusnatého (NO). NO je uvoľnený bunkami, ktoré lemujú vnútro krvných ciev, ktorý je potom rozptýlený do hladkého svalstva, čo spôsobuje uvoľnenie. To tiež spôsobuje, že krvné cievy sa rozšíria, čím sa zväčšuje prietok krvy do penisu a spôsobuje erekciu. Je to preto, že zvýšená aktivita mozgu počas REM spánku spúšťa kaskádu udalostí, ktoré nakoniec vedú k uvoľňovaniu oxidu dusnatého do nervových vlákien. Všetko je regulované testosterónom.

A tak sme sa radili ako? Čo s tým? Prečo? Jedna možnosť je, že tieto cvičenia v spánku prospievajú vášmu zdraviu. Erekciu spôsobuje erektívne tkanivo, ktoré napúcha čo okysličuje tkanivá. Týmto okysličovaním udržiavajú svoju životaschopnosť a pomáhajú predchádzať kavernóznej fibróze, ktorá môže v konečnom dôsledku viesť k erektílnej dysfunkcii.

Ďalšia zaujímavá teória je, že prehadzovanie sa na posteli chráni muža pred mokrou posteľou. Existujú dva typy erekcie: psychogénna a reflexná. Psychogénna začína so stimulovaním myšlienok, obrazov, ktoré vyvolávajú erekciu prostredníctvom nervových signálov. Reflexná erekcia ide o nedobrovoľný proces ku ktorému dochádza bez sexy myšlienok a môže ju vyvolať plný močový mechúr. Nervy kontrolujúce reflexné erekcie sa nachádzajú v sakrálnych nervoch miechy, ktoré sú tiež stimulované pomocou plného močového mechúra. Vzhľadom nato, že je ťažké ísť na záchod s erekciou zabraňuje nočnému pomočovaniu. Aj keď to môže znieť vierohodne, zdá sa to nepravdepodobné, pretože telo má veľa iných metód ako vám zabrániť v zmáčaní postele. Zdá sa teda, že najpravdepodobnejšie vysvetlenie je, že všetky tieto nočné pletichy pomáhajú, aby vaše korunovačné klenoty boli zdravé. Buďte teda radi, že erekcia dohliada aj na vás.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Prečo muži dostávajú erekciu ráno? Priemerné hodnotenie: 1 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac