Domov / / Podpora erekcie: Môžu niektoré...

Podpora erekcie: Môžu niektoré sexuálne pozície pomôcť?

Posledná úprava 19.01.2018

Zistite, čo odborníci na sexuálne zdravie myslia o sexuálnych pozíciách a ďalších technikách, ktoré by mohli pomôcť ľuďom prekonať nedostatočnú erekciu. Nedostatočná erekcia je bežná a nie je nutne abnormálna. Pravdepodobnosť problémov s erekciou sa zvyšuje s vekom, a to môže byť dôsledkom psychickej i fyzickej príčiny. Ak máte problémy s dosiahnutím alebo udržaním erekcie menej ako jeden z piatich krát, nemusíte sa kvôli tomu trápiť. Ak máte problém dosiahnuť viac než polovicu času, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom o možnostiach liečby impotencie.

Sexuálna funkcia u mužov začína klesať zhruba po štyridsiatke, nie po sedemdesiatke – hovoria odborníci. V sexe nemôžete byť úspešný celý čas, ale to neznamená, že by ste sa len mali prevrátiť na druhý bok a vzdať sa. Nebojte sa toho, čo môže zlyhať.

Sexuálne pozície a kvalita erekcie

Z fyzického hľadiska je úspešná erekcia o dobrom prekrvení penisu, hovoria odborníci na erekciu. Neexistujú však žiadne štúdie, ktoré by preukázali že jedna sexuálna pozícia je lepšia ako druhá, ale dáva zmysel, že sexuálna pozícia, ktorá zapája mnoho Vašich veľkých svalov a vyžaduje veľa akrobacie bude vyžadovať väčší prietok krvi a môže tak odobrať krv potrebnú na erekciu.

Lekári, zaujímajúci sa o sexuálne pozície a erektilnú dysfunkciu odporúčajú pozíciu pri ktorej je žena hore. Štúdie, ktoré merali krvný obeh a srdcovú frekvenciu pri pohlavnom styku však nepreukázali, že táto pozícia je lepšia ako iné. Odborníci tvrdia, že prispôsobenie svojho emočného postoju k sexu je oveľa dôležitejšie ako sexuálna pozícia, ktorú si zvolíte. Ak nebudete brať poruchy erekcie, ako príležitosť zbaviť sa názoru, že pri sexe ide len o výkon a ak sa nezačnete sústrediť na ďalšie dôležité aspekty sexu, ako túžba a intimita, na polohe, ktorú si zvolíte nebude veľmi záležať.

Prekonajte poruchy erekcie

Najlepšia rada ohľadom sexuálnych pozícií je používať zdravý rozum a nájsť pozície, ktoré sú pohodlné pre Vás aj Vášho partnera. Nasledujúce tipy môžu zlepšiť zážitok pre vás oboch:

Zvýšte sexuálne vzrušenie

Existuje mnoho iných spôsobov, pomocou ktorých môže človek dosiahnuť orgazmus a pomôcť svojmu partnerovi dosiahnuť orgazmus bez použitia penisu. Použite svoje prsty a ústa - zapojte svoju predstavivosť. Pre mnoho mužov trpiacich erektilnou dysfunkciou, môže byť vzájomná masturbácia jednoduchšia a príjemnejšia ako tradičný pohlavný styk.

Nájdite to správne miesto a čas

Vyberte si miesto a čas na sex, kde sa môžete cítiť uvoľnene a bez náhlenia. Neponáhľajte sa do sexu ani sa nesnažte mať sex, keď ste unavený alebo znepokojený.

Dbajte na pohodlie

Ak je Vaša izba je príliš studená alebo sa necítite v posteli pohodlne, bude pre Vás ťažšie s udržať dobré prekrvenie a udržať erekciu. Dajte si pred sexom spoločnú horúcu sprchu aby ste sa uvoľnili a dosiahli lepší krvný tok.

Dávajte si pozor na to, čo a koľko pijete

Trochu alkoholu Vám môže pomôcť sa uvoľniť a môže zlepšiť sexuálnu skúsenosť a to môže byť dobré pre zlepšenie erekcie. Na druhej strane, príliš veľa alkoholu môže spôsobiť erektilnú dysfunkciu. Pred sexom by ste sa mali vyhnúť aj kofeínu a nikotínu, pretože oba sťahujú cievy, čo môže zhoršiť problémy s erekciou.

Náš tip: Ak chcete zistiť liečivé účinky rastlinných extraktov na Vašu erekciu, určite by ste mali vyskúšať tablety na erekciu Viafil XR, ktoré nenesú riziko vedľajších účinkov.

Najdôležitejšie je, že neexistuje žiadna pozícia, ktorá by fungovala u každého. Nájdite sexuálne pozície, ktoré sú pre Vás to pravé, a zamerajte sa na vytváranie príjemného a uvoľneného prostredia, na sex. Tajomstvom k vzrušujúcejšiemu sexu je snažiť sa zvýšiť svoju intimitu a túžbu spolu so svojim partnerom.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac