Vzduchova bublina na nechte - ako tomu zabranit ,cim to liečit

Mam problem s nechtom na ruke vzduchova bublina asi na jednej tretine nechtu, a na inom palci pomali začina od konca . Bol som u kožnej niekolko krat ,dala mi tabletky a asi mi nepomahaju mam ich rok. Dakujem za informaciu
16/02/2016
Pýta sa: Jozef
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Jozef,

necht na ruke by mal za 6 mesiacov "odrásť". Lekárka opakujúce sa mechanické poškodenie pravdepodobne vylúčila, (bublinky môžu vnizknúť po nesprávnej manikúre, pri udretí či menšom úraze).

Ak Vás kožná preliečila na infekciu či plesňové, mykotické ochorenie a problém pretrváva, môže ísť o rozsiahlejší problém. Netreba však zabúdať, že mykózy a podobné neduhy sa často vracajú a liečia sa niekedy ťažko a veľmi zdĺhavo.

Inou príčinou bubliniek pod nechtami môže byť stres, metabolické ochorenie, autoimunitné ochorenie či problémy so srdcom alebo obličkami. Ak sa vám teda pridružili aj ďalšie zdravotné problémy, navštívte opäť lekára. To, čo môžete urobiť okamžite, je dopriať nechtom a celému telu tie najlepšie vitamíny pre zdravý rast nechtov.


08/01/2018 - 10:15
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.