vypadavanie vlasov v mojom veku

Zdravim,chcel by som sa spytat,mam 33 a v poslednych 5/6 mesiacov sa mi zacali riedit vlasy a to hlavne zvrchu a pred tym som ich mal huste,mam plesateho v rodine iba otca,ale dost dlho,cca 5 rokov nosim stale siltovku,moze to byt tym?a ak by som prestal,je mozne ze by sa to zmenilo?dakujem vopred za odpoved na mail!!!
10/10/2017
Pýta sa: Jano
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Jano

pokrývky hlavy za vypadávanie vlasov nemôžu. Zápal vlasovej pokožky alebo folikulov, akné, nadmerné mastenie hlavy - tie môžu vypadávanie spustiť, zhoršiť.

U Vás však môže ísť o dedičné vypadávanie vlasov (čítajte Vypadávanie vlasov u mužov). Pokiaľ Vám ostali ešte jemné vlasy, môžete ich znovu posilniť a rast podporiť. Ak už ostali len holé miesta, vlasy znovu neporastú. Pri androgénnej alopécii totiž dochádza k scvrkávaniu folikulov kvôli pôsobeniu DHT - na liečbu sú vhodné teda blokátory DHT (napríklad saw palmetto extrakt, bio šampón Revivogen so saw palmetto). Použiť môžete aj vlasový aktivátor Revivogen.

Liečba vypadávania vlasov u mužov závisí aj od stupňa vypadávania vlasov - pozrite článok Liečba vypadávania vlasov u mužov.


19/12/2018 - 10:57
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Saw Palmetto extrakt 1000mg

    • Extra silný extrakt zo Saw palmetta
    • Najrozšírenejší prírodný liek na liečbu vypadávania vlasov 

    Liek na predpis? : Nie