Umelé nechty - dostáva sa mi do nich vitamín D?

Keď mám spravené gelové nechty alebo gel-lak dostáva sa mi do nechtov D vitamín zo slnečného žiarenia, alebo mám brať nejaký doplnok na nechty? Ďakujem
13/10/2014
Pýta sa: Miška
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Miška

Necht sa síce skladá zo zrohovateľých odumretých buniek, no potrebuje vzduch, aby ostal zdravý. Pod nechtom sa môžu zbierať choroboplodné zárodky ako baktérie a plesne. Lokálne môžu plesne na pokožke viesť k infekcii nechtov. Keďže tie sú schované pod nalepenými nechtami alebo vrstvou gélu, dokážu sa nepozorovane šíriť. Umelé nechty zabraňujú prirodzenému prísunu kyslíku a odvetrávaniu vodnej pary z nechtov.

Látky obsiahnuté v plastových alebo gélových nechtoch môžu tiež vyvolať alergie, čo spôsobuje kontaktný ekzém na prstoch, očných viečkach a na krku. Nechty jednoducho z času na čas potrebujú zregenerovať bez nánosov gélov a iných umelých materiálov...

Pokiaľ ide konkrétne o vitamín D - v našich zemepisných šírkach je okrem leta nedostatok prirodzeného vitamínu D. Počas jesenných, zimných a jarných mesiacov prenikajú slnečné lúče atmosférou v nepriaznivom uhle a tak sa v našom tele vitamín D netvorí v dostatočnom množstve. Počas leta zase používame ochranné krémy, ktoré blokujú tvorbu vitamínu D.

Preto je vhodné, o nechty sa starať a dopriať im z času na čas voľno od lakov aj vitamíny na nechty.


02/07/2018 - 14:32
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.