Prečo deťom padajú vlasy?

Mojej 5 a pol ročnej dcérka začali veľmi padať vlasy.Mala ich dlhé do pol chrbta a najčastejšie ich nosila v gumičke.Pri česaní (či už na sucho alebo mokro) jej vypadá veľké množstvo.Po umytí vlasov ich mávala samá hrča a nevedela som jej ich normálne rozčesať ani ked som použila sprej na rozčesávanie vlasov.Samozrejme som jej ich "trhala" tým česaním a tým pádom tiež padali.Teraz som jej ich dala ostrihať na "mikádo",no padajú jej tak isto...Existuje nejaký šampon pre deti proti vypadávaniu vlasov,alebo viete mi niečo poradiť?Dakujem!
05/08/2016
Pýta sa: Zozo
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, u deti je pricina vypadavania vlasov komplikovanejsia, pretoze hormony, ktore sposobuju dedicne vypadavanie sa este nespustii. Pricinu treba hladat niekde inde. Urcite moze byt problemom nasilne cesanie kedy sa cesanim a napinanim pokozky poskodzuju korienky a vlasy neskor vypadnu. Cesanie vlasov sa odporuca vzdy za vlhka aby sa predoslo tymto problemom. Pokial to nie je nejaky kozny problem, tak sampon u deti moc nepomoze. Skus nejaky cas vlasy cesat velmi opatrne, kratsi uces samozrejme moze pomoct. Vlasy by sa mali vratit do povodneho stavu pokial nie su poskodene korienky.


30/11/2016 - 18:21
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Zozo,

podľa popisu je veľmi pravdepodobné, že ide o trakčnú alopéciu - vtedy vlasy trháte. To znamená, že cibuľka ostáva na hlave, vlas je odtrhnutý niekedy pri vlasovej pokožke, niekedy v polovici rastu. Pri trhaní aj s cibuľkou hrozí nezvratné poškodenie folikulov.

Ak je teda väčšina vlasov bez cibuľky, sú fyzicky odtrhnuté. Ak je na väčšine alebo na všetkých vlasoch aj cibuľka, sú to uvoľnené vlasy v rámci rastového cyklu, no niečo ich donútilo presunúť sa do fázy padania naraz a hromadne.

Ak ste podnikli kroky proti fyzickému poškodeniu vlasov, no zvýšené padanie neustále pretrváva, je vhodné obrátiť sa na lekára. Ak sa spustí padanie vlasov u detí, býva za ním skrytý zdravotný problém. U detí preto netreba brať padanie vlasov na ľahkú váhu.


13/10/2022 - 15:36
Odpoveď od: kalina
Som odborník